Yotube,netflix, twitch gibi platformlarda donma!

1 ay önce geforce now’da 38 ping alan ben şimdi 79 ping alıyorum (kablolu bağlantı arkada internetten işlem yapan hiçbir şey yok soracak şimdi moderatörler şimdiden söyleyeyim). Her geçen gün daha kötüye gitmeyi nasıl başarıyorsunuz merak ediyorum doğrusu. Her geçiş yapacağım dönemde işlerim dolayısıyla geçiş yapamadım geçişi yapacağım zaman da fikrimi sadece ipv6 değiştirecektir. Gerçi onda da problemler çok olur son bir senedir ileriye giderken aynı zamanda bi o kadar da geriye düştünüz VAE müşterileriniz forumda kaç tanesi sorunlar yaşıyor TT ekibi geliyor sorun size gelen kabloda diyor ama müşteri kaynaklı arızası yazıyor TurkNet de çabalamıyor ya da çabalamayan çalışanlar bize denk geliyor. Malatyada benim dışımda aynı sorunları yaşayan biri daha buldum adam çıldırmış geçmiş başka internet servis sağlayıcı’e. Oyun girerim ping 500lere çıkar 34 sabit ping olur 50-60 çalışırsın bir npm paketi indireceksin internet kesilir mail açayım dersin google robot kontrolü yapar cgnat havuzuna atıldığından beridir o kadar çok sorun yaşadım ki internete bağlı bir işlem yaptığımda acaba bu anda internet kesilecek mi korkusuyla işe başlıyorum yıl 2021 yaşadığım olaya bak @EFG forumda bir kere takmadın bir kere. Turktelekom çöpünde bile adsl kullandığımda bu kadar saçma sorunlar yaşamadım. Forumda birbirlerini tanıyanlar birbirlerine yardım ediyor gerisinde moderatörler cevap yazmıyor. Yaklaşık 1 ay önce

dedi ve uzunca bir metin yazdım ve cevap verilmedi demek ki yeterince sallamıyorsunuz bari şöyle şeyler yazmayın da sinirlendirmeyin bari. Dalga geçer gibi sürekli böyle cevaplar ama açıklayınca cevap yok. Turktelekoma gidiyorum internet servis sağlayıcı bakıyor diyor OİM kayıt açıyorum TT bakıyor diyor napalım Bulgaristan’a bi fiber sallayıp kendi internet servis sağlayıcı’imizi mi kuralım kim çözecek derdimizi. 2 sene boyunca Superonline taahhütümün bitmesini bekledim TurkNet 'e geçmek için yetmedi taahhüt bozdum üstelik daha fazla fatura ödedim dedim modemimde sorun var gittim Keenetic modem aldım napalım statik ip de mi alalım cgnat havuzunda mı sorun var. Cgnat attığından beridir yüksek olan pinglerim iyice yükseldi 2 aydır oyun bile oynamıyorum kablolu bağlantıda oyuna girerken mobil internetimi kullanıyorum hatta bazen işlerimi bile öyle yapıyorum Keenetic üstünde yedek hat olarak hotspotu kullanarak (bağlantının ne zaman kesileceği belli olmayınca artık farklı maceralar deniyo insan). Neyse artık yazmaktan sıkıldım zaten yazdığımın da pek bir önemi yok burada umarım saçmasapan bir sorun araya girmez de geçiş yaparım. İlgilenecek birisi varsa da TurkNet’te kalmayı istiyorum yardımcı olursa sorunlarım çözülürse kalmayı istiyorum hatta 2-3 ay sonra büyük ihtimalle İzmir’de bir bağlantı daha kullanacağım sorunun Sivas’a bağlı olan lokasyonlarda olduğunu düşünüyorum veya İstanbul-Ankara-İzmir dışındaki lokasyonlarda.

2 Beğeni