Yıllık ödeme ziraatbank taksit sorunu

Maalesef sorun TurkNet ödeme sisteminde. Bir arkadaştan daha rica ettim ‘ziraat taksit seçeneği çıkmıyor’ dedi. Türknetin galiba bir ziraat kartı ile deneme yapma imkanı yok. Denemek zor olmasa gerek. En azından altta yazan banka seçeneklerini düzenleyin.

1 Beğeni

Ben de benzeri şekilde Bankkart’la taksitlendirme yapamadım. Ziraat Bankası kredi kartlarının bariz bir şekilde taksitlendirmeye kapalı olduğu anlaşılmakta. Turk.net’e ilk defa abonelik müracaatında bulunurken, ki takribi 3-4 sene oluyor, Ziraat kredi kartımla ödeme yapma sırasında kartım direk banka güvenlik merkezinden bloke olmuştu, sorunu uzunca bir süre MT yardımıyla dahi çözümleyemedim. Bankayla Turk.net arasında sistemsel bir sorun var anladığım kadarıyla. Tek çekimin finansal bir avantajı yok, diğer taraftan. O yüzden gün içerisinde sorunun çözümü yönünde bir inisiyatif alınmazsa bir süre daha buradan hizmet alıp, takip eden ilk zamda başka bir servis sağlayıcıya geçiş yapacağım.

Örnek taksit tablosunda bankkart geçiyor.
İnternette böyle birşey buldum.
Onay SMS’inden sonra Bankamız ATM’sinde öncelikle banka kartınız ile şifreli bir işlem gerçekleştirmeniz, sonra kartınızı ATM’ye tekrar takarak görüntülenen menüden kredi kartınızı seçmeniz gerekmektedir. Böylece kartınızın kredi kartı özelliği açılacaktır.

1 Beğeni

Zaten açık. Pos makinasında bile bir defa bu işlemi yapmanız yeterli. Kart eski değil. Her bankanın kart bilgileri prefix içer. İlk 6-8 hane hangi banka olduğu çıkıyor. Bu aşamada da taksit seçenekleri müşteriye sunuluyor. TurkNet ödeme sisteminde ziraat bankkart numarasını girer girmez “taksit yapılaz” uyarısı veriyor.

Arkadaşlar ben de 3 gündür Ziraat Bankası kartımla (bankkart) ödemeyi deniyorum. 2x kredi kartı + sanal kart nafile. TurkNet müşteri yetkilisiyle de konuştum, faturalandırma birimi ile iletişime geçtiler ve daha bir sonuç yok malesef. Banka bizlik bir durum değil diyor. Ne yapacam bilmiyorum…

arkadaşlar sorun mastercard ile ilgili, iki farklı ziraat bankkart ile denedim, biri visa diğeri mastercard şeklinde. mastercard olan taksite izin vermiyor ama visa olanı girince seçenekler çıktı.

geç oldu biraz ama umarım işinize yarar.

Maalesef benim kartta visa. Kabul etmiyor.

iki kartın arasındaki tek fark oydu. o yüzden sandım ben de.
başka türlü bir işlem kısıtı var demek ki.