Yetkili arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

Merhabalar,
Sayın yetkili arkadaşlar şu an hesabımda statik ip olup olmadığını kontrol edebilir misiniz lütfen.
İnternet kopma sorunlarımdan dolayı OİM’den destek kaydı açmıştım. Oradaki arkadaşlar statik ip tanımlayıp sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmişlerdi. O süre boyunca kopmalarım baya azalmıştı ve arayıp statik ip ile sorunun çözüldüğünü, benden herhangi extra ip için para talep etmeden bu şekilde kullanabileceğimi söyleyip destek kaydını kapatmıştı.
Ama ne hikmetse destek kaydını kapattıktan sonraki günlerde sorunum tekrar sıklaşmaya başladı.
Dolayısıyla hesabımda statik ip olup olmadığını kontrol edip beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.

Bunu sende kontrol edebilirsin

Buradaki ip ile modemin wan ipsi aynı ise statik vardır. Aynı değilse statik yoktur, cgnatdasındır

Teşekkürler yardımınız için.
Modemin wan ip’sine nasıl ulaşabilirim peki?

Modem Arayüzunden,

Hangi modemi kullanıyorsunuz bilmiyorum ama Google dan ufak bir araştırma ile bulabilirsiniz

1 Beğeni

Teşekkür ederim. Kontrol edeceğim

hocam modemde 100lü ip gözüküyor burada 159lu bir ip gözüküyor fakat ben aktif olarakta ipv6 kullanıyorum sanırım cgnattayım ipv6 olursa cgnatta olup olmadığımız farkediyor mu? pingimi en aza indirmek istiyorum çünkü.