Yeni VAE Port Ücretleri ve paketleri Btk Tarafından Yayınlandı

Üstat bilgimiz yok. Port ve transmisyon ücretlerinde turktelekom firmalara %50 indirim yapıyor. Ama firmalar %25 uyguluyor. Sebebini forumda bilen çıkmadı. Bilgilendirme yaparsanız bu konuda iyi olur.

1 Beğeni

Tamam yukarıda arkadaşlar bir şeyler yazmışlar. Detay var mıdır diye sormuştum. Tamamdır anlaşıldı şimdi. Bu arada bu upload olayı pandemi nedeniyle tekrar x2 olabilir. Algıyı seviyorlar malûm. Önce muhtaç et sonra hakkı olanı ödül gibi ver taktiği.

6 Beğeni

Enes Bey bu konuda bilgilendirme yapacaktır müsait olduğunda. @EFG engelli indirimi oranı hakkında?

3 Beğeni

Yeni bilgi yok mu hala?

TurkNet’i tebrik ediyoruz bu konuda eyvallah da bunu sonsuza kadar sağlamayacaklarını da yavaş yavaş kabul edelim artık en azından bu fiyatlara. şu an tanıtım ve daha çok yaygınlaşmasını sağlamak marka imajı ve yayılım için reklam niteliğinde bonkörlük yapıyorlar ama dünyanın hiçbir yerinde o 1gbps/1gbps o fiyattan sunulamaz yani bu bildiğiniz metro internet gibi bir şey

3 Beğeni

Merhaba arkadaşlar, upload hızlarının değişmeyeceği konusunda bilgi aldım. Herkesin bilgisi olsun. Upload hızları değişmeyecek şu an ne kullanıyorsanız bu hızlar ile kullanmaya devam edeceksiniz.

11 Beğeni

FTTH kullandığım için aynı soru oluştu kafamda. En alttaki iki yıldızlı port ücretleri yeni çıkmış. Bakalım sisteme nasıl yansıyıcak.

@EFG eklediğim görselde ki FTTH port ücretleri yeni gözüküyor. TurkNet"in bu konuda bir bilgisi var mı ?

Hocam 2x olayından dolayı 5 ise 10 olarak tanımlama yapılması gerekmez mi? Artış söz konusu olacak mı? @EFG

6 Beğeni

Peki ya yeni download hızları ne olacak? TurkNet tarafında herhangi bir bilgi mevcut mu

Yeni Turknetli olan Musteriler de mi ayni olacak?

önceden sayfada sorgulama yaptığımda 75mbye 6mb gözüküyordu benim alacağım hız şu an ise 75mbye 8mb diyor açıkçası çoktan artış göstermiş durumda…

@EFG 2x olayından dolayı 10 Mbit alabilecek miyiz :roll_eyes:

Hayır değişiklik yokmuş 8 miş son gelen bilgi bu yönde.

2 Beğeni

engelli indirim oranları hakkında bilgi alma şansımız var mı enes bey?btk %50 yazmış ama issler %25 uyguluyor.

Btk yazmış mı bununla ilgili olarak son kullanıcıya yansıtılacak oranı?

illa bi durum vardır yoksa herkes birden %25 uygulamazdı.

2 Beğeni

%50 engelli indirimi port ücreti için geçerli sanırım firmaların kendi koydukları payı içermiyor

o halde %50 ucuza aldığın birşeyi %25 daha pahalıya satmak mantıklı mı yada vicdanlı mı? eğer aksi bir görüş veya durum yoksa insanların rahatsızlıkları bile birilerine rant sağlıyor demektir.

Pahalıya neden satılıyor o kısmı anlamadım?
Örneğin Port ücreti 50 TL
Firma Kendi karını 50 TL olarak koysa
Firmanın satışı 100 TL

Portun indirimli Fiyatıyla düşünürsek
Port 25 TL
100 TL’den %25 indirim yapıp firmanın size satışı 75 TL
Yine kendi karına 50 TL hizmet ücreti almıyor mu firma? Yani ekstrem bir durum yok gibi normal kazancını sağlıyor. Tanınan hak kapsamında port ücretinde %50 kullanmış olmuyor musunuz ?

Matematiğim kötüdür yanlışım varsa düzeltin.

3 Beğeni

benimde matematiğim çok iyi ama edebiyatım kötü o yüzden mevzuyu anlatacak kadar kelime dağarcığına sahip değilim sorry…