Yeni VAE Port Ücretleri ve paketleri Btk Tarafından Yayınlandı

Peki tek fiyat ile altyapınız ne destekliyorsa o hızı veriyoruz diyen TurkNet ftth abonelerine 1gbps down/20 mbps up verecek mi aynı fiyata?

Bende vermelerini beklemiyorum ama sloganlarını değiştirmeleri gerekecek. Bu fiyatlarla tek fiyat alabileceğiniz en fazla hız olamaz çünkü.

1 Beğeni

Bence o hızları vermes kar payi falan hesaplanir ona gore anlasilir bence 200 kesin 500u hturknet vercegini sankam cunku fiyat olarak asiri pahalı burda gözüken o tabi ne olur bi resmi olarak paketler cikarsa ondsn sonra zaten turknette calisma yapar

Hadi Hadi… sabit fiyat şimdi versin tt altında 1000mbps fiberi göreyim. (tamamen mizah amaçlıdır)

Bu arada Engelli indirimi %50 ama TurkNet %25 uyguluyor.
3 madde
(3) Kullanıcı belirtilen hıza kadar hattının desteklediği en yüksek download ve upload hızını
kullanacaktır.
E kadar saçmalığına devam. Fiberde e kadar kaksa bari.
PSTN ücreti 18,24. Telefon abonelerine zam gelebilir.

2 yıl 8 mbps’lik yüksek upload hızı bahşettiler biz kölelere. şimdi tekrar eski haline 5 mbps’e dönecekmiş. böyle bir devlet kurumu olamaz cidden vatandaşı darboğaz etmekten başka hiç bi şeye yaramıyor. bizde de akıl yok ki umut ediyoruz acaba daha yüksek hız kullanabilir miyiz bu yıl diye.

dünya ileriye bakarken bizim “yetkililerimiz” nasıl daha da kısarız, upload’ı daha ne kadar düşürerek vatandaşın vaktini çalabiliriz diye düşünüyorlar.

yatacak yeriniz yok.

8 Beğeni

iktidar değişsede şu btk tamamen kapansa cidden canından bezdirir insanı.

5 Beğeni

Ben 50 mbit down 8 mbit up net aliyorum Hattimin ulasabilecegi hiz 46 mbir engelli uyelik

Burada %50 diyor. Önceki tarifelerden % kaçtı bilginiz var mı?

port ücreti yüzde elli düşüyormuş evet ama firmalar kullanıcıya aynı oranda indirim yapmak zorunda değil sanırım.

Yüzde elli artmış diyecektin sanırım…

Bu arada bu fahiş fiyat artışlarını şikayet edebileceğimiz bir yerin olmaması da ayrıca üzüntülü… telekom ve btk denen garabet kurum sadece telekom daha çok kár edebilsin diye var… bu fiyatlar nedir ya Allah aşkına…

3 Beğeni

Ayni firmalari bende %25indirimli kullandim TurkNet Online İşlem Merkezi den isikayet ve istekte bulunabiliriz. Belki bir sonuc elde edebiliriz

engelli vatandaşlar için dedim onu, diğer arkadaşa cevap olarak. normalde artış yadsınamaz bi durumda zaten :confused:

mantık şöyle bence engelli indiriminde; yüzde ellilik indirimle örneğin 50 liralık port ücreti 25 liraya iniyor yasal indirim bu. TurkNet’te yüzde 25 indirim yaptığı zaman 140 liralık faturadan 35 lira indirmiş oluyor. 25 lirasını tt 10 lirasını TurkNet yapıyor gibi düşünülebilir.

orda yüzde 50 yazıyor siz niye 25 yapıyorsunuz demek çok doğru değil o yüzden.

@tsunami

Anladım cümle eksik olunca karıştı… yüzde 50 btk tarafında varsa isslerde yüzde elli yapmak zorunda yoksa yüzde yirmibeş telekom yüzde yirmibeş kullanıcı iss mi sağlıyor belli değil…

1 Beğeni

köydeki hattımı zaten annem babamlar kullanıyor. kaç yıldır raporları var yeni sisteme yüklemek aklıma geldi. bakalım ne kadar indiirm uygulanacak. Eğer türktelekom % 50 uygulayıp TurkNet %25 yapıyorsa bizden daha çok kar ediyor.

1 Beğeni

transmisyon tarifelerindede engelli indirimi var. Yani TurkNet kendi karını arttırmış oluyor.

1 Beğeni

Aslında dava açabilirsin fakat bi faydası olacağını sanmıyorum.

Usta nasıl yani simdi ben vae altyapisindayim uploadim 8 den 5 e mi düsecek

1 Beğeni

O yüzden diyorum ya öyle bi kurum yok… nafile yani…