Yeni üyeyim,değerlerim normal mi?

Dün TurkNet gigafiber bağlattım.2.4 ghz ve 5 ghz olarak iki modem gözüküyor.Modelleri zyxel vmg 8623 T50B ve Pmg 1005 t20b gpon ont.

Speed test değerlerim diğer aboneliğime göre kötü olmasa da vaadedilen kadar değil.Herhangi bir ayar yapmam gerekiyor mu?

Kablosuz testlerde modem ve cihazınız arasındaki bağlantı kapasitesi kadar hız alırsınız. En iyi sonucu kablolu testte alırsın denemelisin

1 Beğeni

Merhaba 5G frekansında ac de 433 mbit ile bağlantı yaptıgında alabileceginiz hız budur. Mobil cihazınız dual band ise 866 mbit ile bağlantı kurar. O zamanda Max 550/550 mbit i görürsünüz.

Wifi 6 ve üstünde 1000 mbitlere yaklaşabilirsiniz. Aynı durum bende de mevcut… wifi 6 lı bir router ve wifi 6 lı bir mobil cihaz gerekli kablosuz olarak o hızları almak için.

wifi bağlantısı için gayet normal :+1:

1 Beğeni

Yarın kablolu test yapıcam umarım daha fazla hız alırım

Telefonsan max bu kadar mı alabiliyorum yani.Ethernet bağlıcam yarın pc topladım.Orda daha yüksek hız alırım sanırım.Bugün patlamayla ilgili mi bilmiyorum biraz daha düşüktü değerler ama şuan biraz daha iyi

testleri kablolu yapmak daha sağlıklı sonuc verir

2 Beğeni

wifi 5 teknoloisi ile 2.4 Ghz de 100 Mbps, 5 Ghz de görüp görebileceğin en fazla 400 Mbps olur…

Arkadaslar merhaba gigafiber icin donusume geldiklerinde kablonun kirik oldugunu farkedip bida disinda bir kucuk kutuyla kabloyu ekmyapip bagladir kutuyada sinyal geldi donusume gelen arkadas daire kabloyu cekmeden once test yapti -28.64 cikti sorun yasayabilecimi soyledi neyse kabloyu temiz bir sekilde cektik daire islem sonunda olcti 25.34 e dusmustu sizce bu deger kalitelimidir bazi sitelerde 12 17 arasi deniyor konuya hakim biri lutfen kafamdaki kuskulari sonlandirabilirmi onternetim baya dalgalaniyor evde modem wifi kapali tp link deco m4 serisi mesh sistem kullanmaktayim hizim 250 350 arasi surekli 100 luk fiberde 112 mb sabit aliyordum bundada wifi de 867 teorik olsada 400 500 araliginda kalmasini beklerdim acaba hat degerinden kaynaklimidir

-27 db altı sağlıklıdır…
wifi5 teknolojisi ile 866 mbps ile bağlansanız bile pratikte 300-350 hız alırsınız…sonuç olarak wifi hızınızda gayet normal :+1:

1 Beğeni

Screenshot_2023-01-12-07-50-57-068_com.android.chrome

Bende böyle bir sorun var nasıl çözüm sağlayabilirim acaba sorun sizce neyde olabilir yardımcı olur musunuz