Yeni TurkNet Abone

Hat değerlerim nasıl Yeni Türk Net e geçtim 75 MB paket ilerde sorun olur mu

Merhaba, hat değerlerinizi incelediğim zaman SNR Margin’in olması gerektiğinden düşük olduğunu görüyorum yani 10 ve altında kopmalar ve kayıplar meydana gelebilir.

Modeme gelen kablolarda kesik veya ekleme var mı?

2 Beğeni

Hayır sıkıntı yok snr düşük evet ama santrale olan mesafeniz iyi olduğu için kopma vs olmicagini düşünüyorum zira hat zayıflamaniz yok

1 Beğeni

Yok Ama ankestreden gelen siyah kablo ucuna rj 45 bağlı ordan modeme nasıl düzeltilir.

Merhaba

Biraz daha konuyu ayrıntılı anlatır mısın.

1 Beğeni

8.9 DB zayıflama var ama :person_shrugging:

1 Beğeni

O kablo büyük ihtimalle fttb için direkt ankastreden size çekilmiş Cat 5 veya 6 kablodur. Ucunu keserek rj11 çakabilirsiniz. Veya yine ucunu kesip kısa bir rj11 soketli kabloyu boncuk klemens ile bağlayabilirsiniz.

1 Beğeni

Şimdi deneyimlerime göre SNR değeri alabildiğimiz max hızı aldığımızda düşük oluyor. Ayrıntılı bir şekilde anlatmak gerekirse; Farklı bir operatörden TurkNet’e geçiş yaptım. Başvuru yaparken altyapı sorguladığımda 75 mbps’lik vdsl paketi seçebiliyordum. Neyse TurkNet’e geçiş işlemlerim başarılı bir şekilde gerçekleşti modem arayüzüne baktığımda, max alabileceğim hız 150.xxx mbps olarak gözüküyordu. Aldığım hız ise 74.xxx mbps ama SNR değerim 24.4 olarak gördüm. Altyapımın 100 mpbs’lik paketi desteklediğini bildiğim için destek kaydı oluşturup 100’lük pakete geçiş yaptım. Alabileceğim hız gene 150.xxx mbps. Modeme gelen hız ise 102.xxx mbps. Ama SNR değerim 17.6-18.1 arasında oynuyor. Gözlemlediğim; alabileceğiniz max hızı almak istediğinizde SNR değeri düşüyor.

1 Beğeni

Bende Öyle düşünüyorum .

Hat zayıflama neden var yoksa bağlantim yanlış ankestreden gelen direk kablonun ucuna ek rj45 yapim modeme DSL bağlı doğrumu.

Sanırım benim oyle rj11 çakılı ve modeme bağlı bantla ile ek yapmışım klemens nedir nasıl yapılır yada konnektör duydum bir yerden .

1 Beğeni

Elektrikçiye gidip yak1 konnektör lazım derseniz verirler.

2 Beğeni

İllaki zayıflama olucaktir sonuçta bakır kablo gürültü oranı var ama bu zayıflama Gayet kabul edilir düzeyde sıkıntı oluşmaz

1 Beğeni

Rj 11 jak cakmaniz pek etki göstermicektir zira aradaki kablo çok uzun değilse illaki oradan rahatsız iseniz numarik telefon prizi soketi alıp oraya takıp oradan direk uçları hazır telefon kablosu ile devam edebilirsiniz

2 Beğeni

Bantla bağlı olan kablo zamanla bantların özelliğini yitirmesi sonucu gevşeyebilir. Ben garantili yöntemi anlattım. :person_shrugging:

1 Beğeni

Garantili yöntem sıva üstü nümerik priz sistemi kurmaktır

1 Beğeni

Onu abone yapamayacağı ve mahallenin elektrikçisine anlatamayacağı için es geçtim doğrusu :disappointed:

1 Beğeni

Gerekirse TurkNet kullanıcısına ben uzaktan teknik destek verebilirim yeter ki sorunsuz bir internet deneyimi yaşasın

2 Beğeni

İsterse sıva altı numeris prizin de bağlamasını anlatırım :person_shrugging:

2 Beğeni

Yönlendirme yapabilirsiniz. Pm veya farklı bir iletişim kaynağı ile bağlantı kurup yardım edebilirsiniz.

2 Beğeni