Yeni SNR değerlerim sizce böyle kalmalımı?

Hat değerlerim. SNR margini düşürdüm kopma vs yok böyle kalmalımı?

Ping normal bu arada normalde 38 'den düşük alamıyordum ttnette iken bu şekilde bile düşmüş hali. Yani snr yüksek olsa bile ping değişmiyor.

Normalde snr 8 'ken 73, 75 arası hız geliyordu snr 6 düşürdüm 1 gün öyle test ettim 77 civarlarında kopma yine olmuyordu. Ve 3 'e düşürdüm yine kopma yok gayet hızlı çalışıyor. Sizce kullanımın yoğun olmadıgı saatlerde böyle kalmalımı?

Screenshot_3

Snr değerini 3 te kullanan birçok kişi tanıyorum kopma olmuyorsa kullanabilirsiniz.

3 Beğeni

Bende snr 4 te kullaniyorum. Modemi aldım alalı hiç snr kaynaklı kopma yaşamadım :slight_smile: En stabili bana göre 4snr. Daha düşürdüğüm zaman wifide hız düşmesi yaşanıyor.

2 Beğeni

Eğer bir sorun yaşamıyorsanız bu şekilde kullanıma devam edebilirsiniz. Sorun olursa SNR değerinizi 7 olarak ayarlamanızı tavsiye ederim.

1 Beğeni

Bilgilendirmeniz için teşekkürler.

Bu keenetic modemler biraz garantici çalışıyor sanırım Bende extra dsl ve huawei hg658v2 var.

İkisi de 8snr çalışıyor. Extra dsl 53mbps, diğer modemim 63mbps hız alıyor. Kopma takılma vs. durumlarına karşı extra dsl hızı düşükte tutuyor bence. Bende uzun zaman 4db snr’de kullandım kopma takılma olmadı hiç ve diğer modemin aldığı hıza çıkabiliyorum.

1 Beğeni

Teori de Snr 8’in altında sorunlar oluyor ama pratikte bazı kullanıcılarda sorun olmuyor yani rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu modem kopma sorunu yaşatmıyor snr 1’de kullanan arkadaşım var.

1 Beğeni

denemeden görmek zor deneyin koparsa snr yi tekrar yükseltirsiniz

T50b’de snr’yi 10 üzerinde tutsan iyi olur.

T50B 'de global sürümü kursan bile snr margine müdahale edilemiyor diye biliyorum?

1 Beğeni

Keenetic modemler snr değerini doğru vermiyor. Hem teoride hem de pratikte snr 6 nin altına düştüğünde ne hat oturur ne ip alır. Keenetic kullanıyor iseniz deneyerek bulabilirsiniz.

1 Beğeni

Müdahale edilmiyor evet. Bunun için hız paketini ona göre seçmek gerekiyor.
Snr 10 ve üzeri olacak şekilde paket seçerek yapabilşr.

Hocam Hg658 V2 de snr değişikliği nasıl yapabiliriz. Birde Snr değişikliği ne demek ne işime yarar çünkü bende netimi tam verimle kullanamıyorum

Hg658v2’de snr değişikliği yapmadım. Zaten hattın maksimum desteklediği hızı alıyor uygun snr ile. Keenetic o kısmı tam beceremiyor. O sebeple oynuyordum snr ile.
Bu arada snr değişikliği bir nevi modeme modifiye yapmak gibi. Beygir gücü hızı artar ama arabanın motoru arıza yapma ihtimali parçaların ömürlerini tamamlama süresinin kısalması veya mesela yakıt tüketiminin artması gibi olumsuz etkileri olur. Modemde de varsayılan snr ile oynayıp hızını artırabilirsin Fakat kopmalar takılmalar yaşanabilir Bu sebeple iyi bir modemle deneyerek hattına uygun snr’i bulmak lazım.

Uzun lafın kısası hg658v2’de snr ile oynamaya gerek yok bence.

Sanırım HG658’de SNR Margin ayarı yapılamıyor. Root Erişimini alıp denedim, zaten tedarik eden iss tarafından telnet kapatılmış.

1 Beğeni

Hocam keenetic extra dsl modemde crc değerleri nerede yani gösteriyormu modem?

ASUS AC750 modemde snr ayarlıyorum fakat fişi çekince sabah takınca benim ayarladığım otomatık olarak ayarlanmıyor bunu süreklimi ayarlamak gerekiyor

Tanılama
Dsl
Hat analizi
Başla

1 Beğeni

@ModeratriX asus kullanıyor. Belki o cevap verebilir.