Yeni modeme geçiş yaptım indirme hızım düştü

Arkadaşlar daha önce Tenda marka modem kullanıyordum ama snr marjını ayarlayamadığım için ve ara sıra dalgalanma olduğu için wifi de Keenetic Extra Dsl modemine geçiş yapmak istedim, bugün modem kurulumunu yaptım fakat önceki modeme göre indirme hızım daha düşük olduğunu fark ettim, bunun nedeni ne olabilir? Önceden 45 mbps hız alırken şimdi 37 mbps değerine düştü.
Ekran görüntüsü 2024-04-23 150738

Anladığım kadarıyla modemlerin yazılımı , işlemcsi , giriş yerleri farklılık göstere biliyor.
Benim TP link vr2100 yazılım değişikliği yapınca değerler değişiyordu.

Önceki modemin hat değerleri nasıldı.

ekran görüntüsü yok fakat önceki modemimde snr margin 8.9 değerindeydi ve hat zayıflaması 19 du

Hat zayıflaması : Sinyal zayıflaması oluyor. 19 dan 4 düşmüş
Snr margin : Gürültü marjı oluyor. En düşük gürültü marjını kullanıyorsunuz.

İsterseniz keenetic snr ayarı yapabilirsiniz.

Snr ayarını kaça çekebilirim ?

0 ve 1 Hariç İstediğiniz ayara çekebilirsiniz. Sorun olursa tekrardan yükseltebilirsiniz.

2 yaptım şimdilik bir sıkıntı yok eski değerlerim geri geldi çok teşekkür ederim yardımın için

Şu konuyu incele, denemelisin.
https://teknoseyir.com/blog/keenetic-vdsl-modemlerde-snr-arttirici-komut

Hocam kodu girdim fakat snr değerini tam tersi düşürdü 7’ye kadar yedeklediğim ayarları tekrar yükleyerek eski haline getirmek durumunda kaldım.

1 Beğeni

Saha dolabının modeline göre değişiyor, bende SNR değerini 3 arttırıyor, sizde öyle olmasına üzüldüm.

buna benzer modemlerin snr ayarı açık oluyor genelde snr ayarını kapatın birde öyle deneyin derim :slight_smile:

Zaten snr ayarını otomatik yapıp kodları eklemiştim, ama şuanlık bir problem yok. Snr değerini düşürmek zorunda kalsam da eski değerlerimi alabiliyorum. Umarım bir problem olmaz.

1 Beğeni