Yeni modem yazılımı Türknet (v550(ABPM6)F0), Global sürüm (v550(ABPM6)C0

Global 6 C0 sürümünde gizli ağ vardı. TurkNet yazılımında bu sorun ile karşılaşan oldu mu?

1 Beğeni

hala var. mesh ile ilgili olduğunu söyleyenler var.
çok da önemli değil gibi.

Suan yazilimi degiscem TurkNet surumunu hala kullanan varmi TurkNet surumunde sorun yoksa yukleme yapicam

Merhaba sorun ne Türknetten nede modemden kaynaklanıyor sorun ipv6 yeni kullanılmaya başlanan bir teknoloji olduğu için bazı internet siteleri ipv6 teknolojisini aktif hale getirmemiş yani lafın kısası her sitenin ipv6 desteği olmadığı için ipv6 özelliği açık olduğunda modem ilk önce ipv6 adresi ile bağlanmaya çalışıyor fakat siteden bir karşılık bulamadığı için ipv4 e geçiyor ve bu geçiş süreci size gecikme veya eksik site yüklenmesi olarak yansıyor şu anlık ipv4 modun da kullanmanızı tavsiye ederim.

1 Beğeni

Merhaba 2.4 ve 5 ghz ayarlarını ayrı ayrı yapmanız için mesh ve wps sistemini kapatmanız gerekmektedir gerekli ayarları Ağ ayarları-Kablosuz menüsünden bulabilirsiniz.

1 Beğeni

Merhaba TurkNet in yayınladığı sürüm ile (v550(ABPM6)F0) Global sürüm (v550(ABPM6)C0) aynı yazılımlardır sadece TurkNet için yayınlanan sürüme kullanıcı ekstra ayarlar ile uğraşmaması için bazı ayarlar uygulanmıştır.

2 Beğeni

@KASPAROV bazi kullanicilar bu yazilimda sorun yasamislar galiba yuklemeye korktum biraz TurkNet surumunu

arayüz sorunu yaşayan kullanıcıların çoğu üst yazılımdan eski yazılıma dönmek isterken sorun yaşıyorlar ama eski yazılımdan güncel sürüme geçerken sorun yaşayanlar çok az sorun yaşamak istemiyorsanız güncel yazılımı yüklemeden önce fabrika ayarlarına alın ve hiçbir ayar yapamadan güncel yazılımı yükleyin.

1 Beğeni

@KASPAROV ben bu modemi en son kullanirken 5ghz de kopma vardi ipv6 çalışmıyor du bu surumde bunlar duzeltimi acaba

2.4 ghz ilede 5ghz i ayiramiyorum mesh aktifken kapatilmaz diyor bu surumde suan

Düzelmedi, her türlü denedim, ne yazilim çiktiysa hepsini denedim, asla ipv6 çalişmadi, o kadar istedim ki ipv6 olmadi ne yaparsamda, modem güzel hizli ama TurkNet bir türlü çozemedi şu sorunu,bedava statik ipv6 istedik olmadi. Çok üzuldum

1 Beğeni

Bende calisti ipv6 testlerde suan

ipv6 özelliği sorunsuz son sürümde çalışıyor bilginize.

1 Beğeni

Olabilir ipv6 yı tam işlevsel olmadığı için kullanmıyorum.

1 Beğeni

@BLackOwL bende keenetic de sıkıntı yaşamıyorum da kardesimin evine bu modemi verdim onu cozmeye çalışıyorum simdi

Bende ipv6 ile sorun yaşamıyorum desteği olan sitelerle ama benim meşgul olduğum sitelerin ve serverların çoğunun ipv6 desteği olmadığı için kullanmıyorum.

1 Beğeni

Son surumde calisiyor ama nedense wanda gözükmuyor arayuzde landa gozukuyor ins bunuda cozerler

@BLackOwL ipv6 kaynak li YouTube da yada sosyal medyada yavaşlık yasadinmi hiç

@KASPAROV keeneticte 1.1.1.1 8.8.8.8 dns kullanıyorum bunada eklemeliyim bi dnsleri acaba