Yeni Modem sık sık kopan internet ve dusen hızım

Evet sürümünüz güncel

Hakan bey @Hakan.Yildirim istediğiniz bilgileri attım bı kaç yerde daha kontrol ettim aynı sonuç ve yeni müşteri değilim yaklaşık 1 yıl olucak hizmetinden memnundum ama bu 4 günlük mağduriyet beni çok zorladı

Kopma yaşadığında modemin ışıklarına dikkat ettin mi hiç hangi renk yanıyordu

İnternet yokken dahi ışıklar yanıyor işin garip kısmı da o

Farklı bir modem de mi aynı durumu yaşıyorsunuz

Daha yüksek hızlar alınabilir tabi bunun icin max rate in de yüksek olmasi gerek eğer yapabilirseniz ankastreye modemi bağlayıp ölçüm yapın veya TurkNet destek ekiplerinden gelecek cevabı bekleyin. Farklı modemde hat değerleriniz nasıl ?

Peki dns değiştirip denediniz mi. Anlık takılma mı kopma mı yaşıyorsunuz. Işıklar yanıyorsa kopma olmayabilir. Kopma yaşadığınız anda TurkNet Online İşlem Merkezi teknik bilgilerde son ıp alma süreniz ne kadar gösteriyor baktınız mı.

Evet ama önceki modemde sorun yoktu yayın yaptığım için wifi hızı düşük kalıyordu modemin ve hızımı yükselttim altyapı geldiği için düzgün hizmet almak için masrafa girdim haliyle sonuç hüsran

Kopma olduğu zaman oime girmeye çalışıyorum maalesef ki girmiyor

Kopma bitince hat gelince girsenizde şu kadar saattir aktif yazar kopma olmuşsa süre kısa olur. Olmamışsa süre uzundur ve modemde sorun olabilir yada ayarlarda

Eski modemi kullanıp t50b’yi router olarak kursanız wifi için kullansanız bide öyle deneyin

Burada bu şekilde görünüyor ama alakası yok .d

Farklı modem takıp kurmayı denemedim

Burda 6 saat yazıyor siz en son kaç saat önce kopma yaşadınız. 6 saat önce Modemi kapa aç mı yaptınız koptuğu içinmi süre 6 saat görünüyor

Bu biraz uzun iş değil mi sizce de almam gereken hizmeti almak yerine uzun ugras vermem garip olur parasını verip hizmeti alamicaksam ne anlamı kalır ki

Gün içerisinde modemi kapamadim yayın esnasında yarım veya 1 saat arayla oyundaki pingim 120-180 arası uçuyor mobilde kendiliğinden wifi den çıkıp tekrar bağlanmıyor telefonda sorun olduğunu düşünüp farklı cihazlarda deneme yaptım anlicaginiz bu süreç içerisinde modemle kardeş olduk

Modemi kurulum yaparken kulanıcı adı ve şifresi girdiğiniz bölümde dns bölümünü bulun, otomatikden çıkarın 2 pencere açılacak o pencerelere noktalar arasına
1.1.1.1
1.0.0.1
Bu dns yi girin kaydedin ve modemi yeniden başlatın

35 paketine geçerseniz kopma sorununuz bir miktar düzelecektir. Doğru wifi kanalı ayarı ilede wifide 32 civarı hiz alabilirsiniz. Daha sonra sorununuz yokken max rate i yükseltmek icin dediklerimi uygulayabilirsiniz. Birde En son sorgu yaptiginiz sitenin ismi nedir ?

1 Beğeni

Modemi ankastre kutusuna bağlayıp hat değerlerini orda ölçmek lazım. Eğer orda sorun yoksa iç tesisatda sorun vardır. Eğer ankastre ölçümüde de sorun varsa yerinde destek ekibi talep edin. Ben bununla uğraşamam derseniz hiç uğraşmayın destek kaydı açın yerinde destek ekibi talep ettiğinizi iletin. Ekipler gelsin bi baksın

Port durumu gösterdiği icin sordum :slight_smile: Teşekkürler. Evet max rate artarsa snr degerinizde artacaktır yüksek paketlere gecebilirsiniz.

2 Beğeni