Yeni Modem İle Bağlantı Sorunu

Merhaba,
Evimde daha önce 100 mbit internetim vardı ve ilk kurulumda türknetten bana zte modem verilmişti. Sonra bulunduğum bölge gbit internete geçti ve geldi gbit bağlantısı kuruldu ve yeni bir modem(zyxel) verildi.

Bu durumda eski modemden memnun olduğum için turknetten satın aldım. Yeni verilen modemi ise pek beğenmedim.

Eski modem yerine yeni modemi kurmak istediğimde kurulum yapıp şifrelerimi vs girsem de internete bağlanamıyorum. Bu noktada TurkNet çm’de yardımcı olmadıklarını iletti.

Yeni bir modem kurmak istediğimde neden internete bağlanamıyorum. Sizler yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba, Alt yapınız fiber mi dsl mi ?
hangi modem bağlı ?
hangi modem ile değişim yapmak istiyorsunuz ?

1 Beğeni

Merhaba,
Altyapım gigafiber. Şu anda Zyxel t-50c gibi bir modem bağlı. Ama hiç memnun değilim.

Ben elimde bulunan ZTE modeme geçmek istiyorum. Geçtim de ancak internet bağlantı sorunları yaşayınca mecburen Zyxel’e geri döndüm.

ZTE modemi kullanmak istediğimde internete bağlanamıyorum. Modem kurulum kısmından şifre ve kullanıcı adımı giriyorum ancak modem internete erişemiyor. İnternet ışığı kırmızı yanıp sönüyor.

Hangi zte modemi mevcut

ZTE h3601p

1 Beğeni

ZTE H298-A modeli mevcut.

Zyxel’de VLAD ID numarası yazar o numarayı ZTE yazman gerekiyor. K.a ve şifresi TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinde mevcuttur.

VLAD ID genelde 35 dir.

Yapamadıysanız arayüz resimlerini atarsanız tek tek ayarlamanıza yardımcı olayım.