Yeni modem hat değerlerim

Arkadaşlar bilen anlayanlar bakabilirmi yeni modem aldım arada hiç bi şekilde ek kablo yok kablomu yeni değiştittirdim iç tesisat komple değişti hat değerlerim nasıl acaba

Modeminiz alabileceği maksimum hızı almış görünüyor.

İndirme hızı 36larda yükleme hızı ise 8mb bu çok tuhaf açıkçası saha dolabına kaç metre olduğunu bakar mısın? GIBIRNet Alt yapı sorgulama | Fiber sorgulama - GIBIRNet | İnternet buradan bakabilirsin… Sanki portunu daha düşük olan yere takmışlar gibi…

Diğer konuda saha dolabına olan mesafesini max 75metre olarak belirtmiş. Ya mesafe 75metre değil veya ankastreye gelen kabloda problem var. 75 metre ve 36mbit hız için gayet düşük değerler.

Ayrıca altyapı sorgulamadaki mesafe değerleri 100% doğruluk payına sahip olmayabilir. Bunu da göz önünde bulundurun.

1 Beğeni

Bana o kadar sorgulamada 70 ben. Kendim hatıralardan saha dolabının yerini bildiğim icin bana yakın baya

@alperenatici

Ben zaten eskiden 65 aliyordum altyapımız 71 destekliyor ve santrale olan uzaklığım 70 metre turktelekom saha dolabına kafasına göre benim kabloya ek yapmış ve hizim yarı yarıya düşmüş

Boş yere masraf yapıyorsunuz. Eviniz dahil sizde hiç 1 sorun yok. Sorun o saha dolabında size ayırdıkları port başka hiç 1 şey değil dünya paralar versenizde düzelecek değil… 65mbps bile almanız saçmalık en az 94mbps almanız gerekir.

Bütün uğraşlarınızın yorum olarak karşılığı işte bu…

Bu hat sorunlu herhalde 16.5 db hat zayıflaması var. Başka marka kısa süreli deneyebileceğiniz modem varsa bir takın onunda değerlerini görelim. Ayrıca eve yaptığınız kablo yenileme asağıdaki ankastreden daireye mi? Kablo takılırken nasıl ek yapıldı? Anksteredeki size dış lokalden gelen hat üzerinden direk modemi bağlayıp test yaptınız mı?

75 metre mesafede bu hız imkansız. Bir sorun var.