Yeni kurulum ve hızım yavaş

Merhabalar, TP-LİNK VN020-G2u Modemini kullanıyorum ve Turktelekomdan TurkNet 'e geçiş yaptım ve modem ayarlarını yaptım (sadece modem arayüzünden bana gönderilen kullanıcı adı ve şifreyi girdim) internet bağlantım geldi ama 75 mbps download almam gerekirken ortalama 1.5 - 2 alıyorum ama upload 8- 10 arası. Ekstra ne gibi bir ayar yapmam gerekiyor?

Merhaba, Hat değerlerinizi atar mısınız.

1 Beğeni

Modeme 48 ulaşıyor görünüyor. Kablosuz olarak mı düşük hız alıyorsunuz?

1 Beğeni

Evet kablosuz olarak yaptım speedtesti ama turktelekom kullanırken 35 mbps download olan paketimin 25ini alabiliyordum. Modem aynı ve o zaman da kablosuz olarak yapıyordum testi

Modemi resetleyip tekrar denermisin

Şuan 20 25 civarı alıyorum ama modeme ulaşan hala 48 mbps. Evimin desteklediği 72 ve paketim de 75 mbps. Neden tamamını kullanamıyorum ?

kablolu olarak test yapabilirmisin kablolu olarak 65 70 civarı alıyorsan kablosuzda sorun var demektir

Selamlar @tkayaa54, forum profilinizde müşteri numaranız ekli olmadığından hattınızı kontrol edemiyorum. Kablosuz hızlarda birçok etken nedeniyle hızınız düşebilir. Kablolu olarak İnternet Hız testi: Geniş bant bağlantınızı test edin - nPerf.com adresinden 15 dakika ara ile 3 kez hız testi gerçekleştirmenizi rica edeceğim.