Yeni kurulum kaç gün sürer

Pazar günü abonelik baslattım pazartesi tt ekipleri ankastreden eve kablo cektiler geri kalan islemi TurkNet yapcakmis … kac gün icerisinde gelirler kuruluma bilgisi olan varmi…
İkinci sorum ise modem siparisi verdim TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden ama evinde modem yok kuruluma geldiklerinde modemim gelmemis olursa sorun olurmu aktivasyonum tamamlanirmi ve yeni modemim gelene kadar idarelik modem birakiyolarmi

Aktivasyon süresi ile ilgili bilgiyi TurkNet şeffaflık raporu sayfası üzerinden görebilirsiniz. Kurulumu yapan ekip genelde kendi modemleri ile geliyor. Modem olmaması durumunda ölçüm yaparlar diye düşünüyorum. Bu tamamen gelen ekibin yanında cihazların olup olmadığı ile ilgili. Sahada ki ekiplerin ekipmanları değişiklik gösterebilir.

Bu nasıl bir saçmalık boşuna mı kuruluma para ödüyoruz elektrikci cagir ne demek !!!

Bunu kimse anlayamıyor. Ben fiber kendi daireme kendim çektim.

Benim eve bu kablo cekildi ankastreden bunun ucunda modeme baglayabilecegim bir aparat yok bunu kuruluma gelen ekip yaparmi diyorum bana ic tesisatta eksik varsa elektrikci cagir diyolar ilk defa kablolu internet kullanacagim icin bende anlamiyorum

Mavi beyaz bağlanmışsa rj11 uç çakıp direk modeme takabilirsin. Yada eliniz de dsl kablo varsa onu ek yaparak direk modeme takabilirsiniz ama en sağlıklı yol rj11 uç çakmak. Eğer etiket yapılan kısma bağlantı yapıldıysa. TurkNet Teknofix veya Tekiz iletişim den randevu vermelidir. Genelde kurulum ekipleri Teknofix’dir. Elektrikçi çağırmanız gerekiyor diye bir şey yoktur. İlk defa görüyorum :smiley: O bölge de Teknofix veya Tekiz iletişim ekibimi mi yokmuş :smiley:

1 Beğeni

Ankastreden daireye giden kablo yoktur diye yazmış olabilir.

Modem kutusu içinde dsl kablosu oluyor. Gelen kurulum ekibi bu işlemi yapıp modem bağlantısını kurar. Veya siz elektrikçiden boncuk klemens ile modem kutusundan çıkan dsl kablosunu bu kabloya bağlayıp işlemi tamamlayabilirsiniz.

1 Beğeni

02127038779 bu numara TurkNet 'e bi ait bikere caldirip kapadi geri arqdigimda TurkNet gelesekter cikti…
Degerli bilgileriniz icin saolun

1 Beğeni

Teknofix’e ulaşabilirsiniz.

Turknetten aramislar sonrada oimden mesaj atiyor aradik ulasamadik bikez caldirdi komik :smile:

1 Beğeni

Teknofix firmasının ekiplerin randevu numarası sanırsam. Tekrar arayınca neye bağlıyor ?

Telesektere aktariyor

Teknofix’i arayarak bilgi alabilirsiniz.

Tabi teknofix firmasına randevu vermişlerse.

Randevu verildi bana turnknetten ama arayan teknofix degildi sanirim çünkü aramadan sonra mesaj geldi TurkNet Online İşlem Merkezi den aradik ulasamadik diye

1 Beğeni

Teknofix(saha ekibi) ile ortak çalışıyor TurkNet.

1 Beğeni

Teknofixi aradim abonolik numarami falan sorguladilar ama kayit bulamadilar

1 Beğeni

O zaman daha randevu verilmemiş. TurkNet Randevu kaydı oluşturması gerek.

Beni arayip randevu verdiler ama