Yeni Hızlar Ne Zaman Gelecek

Arkadaşlar merhaba malumunuz bazı issler 200 mbps ve üstü vs hız tanımlamış ve tanımıyorlar müşterilerine. Acaba TurkNet Turk Telekom altyapısında yüksek hızları ne zaman verecek bilgisi olan var mı.

1 Beğeni

Merhaba. Hangi İSS firmaları 200Mbps ve üzeri hız tanımlamasına geçti acaba, paylaşabilir misiniz? Merak ettim doğrusu. :slight_smile:

Misal süperonline, Vodafone net.

1 Beğeni

TurkNet kendi altyapısında gigabit sunuyor ama bunu TT altyapısı ile yapabilmesi için tek çare SAYE gibi görünüyor. SAYE son durum bilgilendirmesi burada.

1 Beğeni

TurkTelekom altyapısında onlar ne derse o oluyor maalesef.

Yani bir bilginiz var mı acaba Türk telekom için bir talebiniz var mı yüksek hızları getirmesi yönünde.

Nihai Doküman olarak BTK bunu yayınlamış.

Sayfa 23-24-25’te bu konu hakkında açıklama var. Başlık : 2.2.2 Sanal Ayrıştırılmış Yerel Erişim (SAYE) Hizmeti. Ancak uygulamaya başlayamadılar bir türlü ayın 12 Kasım itibari ile alternatiflerin TT’ye teklif vermesi gerekiyordu Ethernet Seviyesinde bağlantı için. Ama bir gelişme görmedim ben daha sonrasında. Umarım bir gelişme yaşanır. Birçok evrak var BTK’dan bakabilirsiniz ancak ilk aşaması için Fiber(FTTH) hizmetler içinmiş gibi görünüyor. Çelişkili çok şey var.

1 Beğeni

Takip ettiğim bir konu TELKODER şöyle bir karşı teklif vermiş. TT’nin çok umursayacağını sanmıyorum ama sonuna “2023 hedeflerine engeldir” demeleri işin oluru var gibi geldi bana

TELKODER KARŞI TEKLİF