Yeni hat tesisi

Vdsl2 altyapim var. 4 yil once tt kullaniyodum. Portumu falan komple kapattirmistim. Şimdi net lazim oldu TurkNet abonelik başlattim. Yeni hat tesisi yapmaya çalisiyorlar. birkaç sorum olacak lokasyon ankara Etimesgut

1. uygulamada abonelik sözleşmesini eve gelen ekipler alacak diyor. Forumlarda herkez mng kargo ile kendim gonderdim diyor. Kafam karıştı

2. vdsl2 santrale 100metre çok bağlantı problemi yaşar miyim

3. aktivasyon kurulum kaç gun surer

4. ayrintili fatura istemistim (eposta) +3tl faturada gozukuyo bununasil iptal edebilirim.

Ben sadece 2. sorunuza cevap vereyim, 100 metre mesafede sorunsuz olarak ortalama 75 mbit alabilirsiniz (tabii ki tesisatınız kaliteliyse)

Benim santrale mesafem 1440 metre, 25 mbit alıyorum siz 100 metrede gayet iyi hızda alırsınız ve sorunsuz olur :smiley:

2 Beğeni

ilk soru hariç bu soruların hepsinin cevabını sırayla vereyim.

1 Beğeni

İlk soru için ise farklı issden geçiş yoluyla abone olanlar şu an mng kargo üzerinden evrakları yolluyor. Yeni abonelerde sanırım dediğiniz gibi bir uygulama var. Kurulum için gelecek ekibe çıkardığınız sözleşme kağıdını verin, onlar gerekli işlemleri yapacaktır.

1 Beğeni

santral değildir o, eminmisiniz. saha dolabıdır. santrale 100 metre olmanız için santralle aynı bahçede ya da bitişik olmanız lazım neredeyse.

portu nasıl kapattırdınız. sonuçta port size ait değil. siz abonelikten çıkarsanız port başkasına tahsis edilir.

1 Beğeni

Aynn saha dolabina 100metre. Bugun şöyle bi durum oldu artik sorgulama yaptigimda max 17 mbps alirsiniz diyor netspeed. Sanirim zamaninda baya ugraşmistim portumu kapatmak icin bir yerleri kurcaladilar adsl gibi davraniyo

Az önce mesaj geldi. İnternet baglantinizi binaniza kadar getirdik diyo :slight_smile: korkmali miyim gençler 80mbsp 35mbps simdide 17 mbps’lere düştü

Size son kalan VDSL portlardan biri tahsis edilmişse altyapı sorgu sitelerinde böyle gözükmesi mümkün. Altyapı sorgu siteleri VDSL port dolunca ADSL port varsa ADSL hız gösteriyor. Sizin başvurunuz VDSL ise VDSL port tahsis edilmiştir. Korkmanıza gerek yok :slight_smile:

1 Beğeni