Yeni eve taşındım saha dolabı 25 metre yakında hat değerleri kötü

Hat değerlerim bu şekilde

Dairem 1. katta, binanın bodrum katında VDSL dolabından gelen kablonun girmiş olduğu reglet dolabı var ordan benim binaya yaklaşık 15 metre CAT6 kablo var.

TİP 23 saha dolabı yaklaşık 15 metre uzakta duruyor.
Benim 100 mbps alamamamın sebebi nedir ?

siz o saha dolabından hizmet almıyor olabilirsiniz şu siteden altyapı sorgulaması yaparmısın goknet altyapı sorgulama

buyrun

Kapasite yeterli olmayabilir, port arızalı olabilir. Destek kaydı açarak hattın desteklediği hızı almak istediğinizi belirtin.

VDSL’de aynı dolaba bağlı çok fazla yüksek hız abonesi olduğu zaman birbirlerini etkiledikleri için SNR düşer, ama zayıflama artmaz. Sizde de aynı durum var, sizin binada ve dolapta çok abone olduğu için fazla parazit yapıyor ve tam hızınızı alamıyorsunuz. Ne yazık ki elinizden pek bir şey gelmez, hatta ilerileyen yıllarda daha da fazla komşu yüksek hızlar aldıkça 77 olan hızınız 70e bile düşebilir. Fiber talep edin belki Fiber gelir.

1 Beğeni

Hattınıza hız tanımı atılmış gibi duruyor muhtemelen 100 tanımlarlarsa hattınızda kopma sorunu olabilir.

Bu konu, son yanıttan 60 dakika sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.