Yeni binaya Telekom fiber getiriyor

Sözleşmeyi iyi okuyun. Sonra mağdur olmayın.

Onu görüştüm ön başvuru niteliğindeymiş. Eve gelip kurulum yapmadan iptal edebilirsiniz dediler. Bu hafta arayıp randevu alacaklarını söylediler. Bakalım neler olur :blush:

Başlatmadan iptal edeceğim o lanet firmaya bir kuruş bile vermek istemiyorum.

Dostum, uzun uğraşlar sonucu Telekom müdürlükte çalışan birine ulaşıp altyapı bilgilerini sisteme kaydettirmeyi başardım. Şu an TurkNet’ten altyapı sorguladığımda fiber 100 MBPS altyapı olduğu görünüyor ve başvurumu yaptım. Sevincimi özellikle seninle paylaşmak istedim :joy: 24 ay beklemeyeceğim, artık top TurkNet’te :blush:

3 Beğeni

Oncelikle hayirli olsun. Umarim sorunsuz kullanirsiniz.

Bizim apartmanda da ayni sistem var fakat benim merak ettigim neden en fazla 100mbps alabiliyoruz? Turk Telekom 1000mbps’e kadar verebiliyor. TurkNet’te fiberde Turk Telekom altyapisini kullaniyor ama neden 100’den fazla veremiyor?

Bilen var mi acaba?

Ben 500mbps falan almak istiyorum illa Turk Telekom’a mi gecmem gerekiyor?

Yapılan anlaşmalar vb. nedenlerden dolayı şu anlık en fazla 100 Mbps hız verilmektedir. Önümüzdeki dönemde farklı bir anlaşma yapılır ise 100 Mbps üzeri hızlar verilecektir.

Bu sene icerisinde bir anlasma yapilir mi sizce? Uzun yillar surecekse Turk Telekom’a gecmeyi dusunuyorum daha yuksek hiz icin.

Bu ilk resimdeki hangi site acaba?

Gıbırnet’in sitesi orası. Detaylı sorgulama için orayı kullanıyorum ben.

1 Beğeni

Türk Telekom 100 üstü hız veriyor mu?

Nasıl yani? Telekomünikasyon daha yüksek hız mı veriyor?

Yani 1000 mbps’e kadar veriyor TT. Sonucta fiber altyapi, kendi altyapisi, limiti 100 mbps degil istediginiz hizi verir.

Fiyatini sormadim ama mesela Superonline’da veriyor 1000 mbps aylik 999 tl. TT’ye arayip sorabilirsiniz fiyatlari bilmiyorum.

TT gigabit hızları metro ethernet üzerinden veriyor fiyatı 50 bin TL olması lazım

O ayri benim dedigim FTTH icin. Isterseniz 1000/1000 bile veriyor musteri hizmetleriyle anlasiyorsunuz. Fiyatida 50bin falan degil, onu metroda istiyorlar ama evet.

Superonline’dan ornek vereyim mesela cunku TT fiyatlari paylasmamis.

Superonline’da 1000 mbps Metro ethernet 43bin lira; Metro Ethernet İnternet - TURKCELL SUPERONLINE

Yine Superonline’da 1000 mbps Fiber (FTTH) ilk 3 ay 499 sonra 999 lira; 1000 Mbps - Işık Hızında İnternet - TURKCELL SUPERONLINE

Yani dedigim gibi Metro farkli ve cok pahali. Benim bahsettigim ev interneti.

TT burda 1000 mbps alabileceginizden bahsetmis ama fiyatlari yazmamis; Fiber İnternet Kampanyaları - FİBERNET > Evde İnternet > Türk Telekom

Oyle zannediyorum TT’de asagi yukari Superonline’la ayni fiyatlara veriyordur.

satsa bile dediğiniz gibi superonline gibi 999 TL civarında bir fiyat çıkarır.

TT 100 üstü satmıyor Ev kullanıcısı için . Tel açtım. Bölge müdürlüğüne gittim fiber için 100/8. Ne yapacaksınız diyor 100 üstünü. Küfür etmemek için çıktım binadan. Uzay istasyonu kuracağım anasini satayım. Sana ne!

2 Beğeni

Çok ilginç. Oysa burada 1000’e kadar alabilirsiniz yazmışlar; Fiber İnternet Kampanyaları - FİBERNET > Evde İnternet > Türk Telekom

Birde müşteri hizmetlerine sormayı denediniz mi, onlar ne diyor?

Maalesef, denedim şansımı olmadı. O 1000’e kadar ibaresi Kobiler için ve güzel bir fiyatı vardır.

Ekşisözlükte böyle birşey buldum şu anda böyle bir şeydir büyük ihtimal
ttnet fiber kasım 2018
24 mbps’e kadar 245 lira
35 mbps’e kadar 295 lira
50 mbps’e kadar 375 lira
100 mbps’e kadar 525 lira
1000 mbps’e kadar 1125 lira