Yeni binada Fiber var ama ankastre yok

Öncelikle herkese iyi günler dilerim 1 yada 2 hafta içerisinde yeni daireye taşınacağız binada Türktelekom Fiber var ama ankastre yok. Müteahhit ile görüştüğüm zaman Türktelekom ekibi gelip elektrik odasına kutu koyacaklar dedi. Altyapı kontrol ettiğim zaman internet gözükmüyor ne yol izlemem lazım arkadaşlar. Daireler içine sarı fiber optik kablo ile dağıtılmış.
Not: Aktif TurkNet interneti kullanıyorum 75Mbps Vdsl.

Selam, TT müdürlüğüne müracaat etmeniz lazım.

3 Beğeni

Oraya gidip alt yapı sorgulama güncellemesini isteye bilirsin.

1 Beğeni

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum kb. Yeni eve taşındım Türk Telekom müdürlüğüne gittim konuşmaya 2-3 kere kutu için bana düzgün bilgi verilmiyor. ne yol izleyip binaya kutuyu taktıra bilirim şuan. eski evimde net bostan yere duruyor yeni daireme nakil yapamıyorum. TurkNet uygulaması üzerinden nakil yapmadım hiç denemedim.

VDSL’den Fiber’e nakil olmuyor zaten. Yeni hanenizde VDSL varsa nakil için adresi gönderip gerekli işlemleri başlatabilirsiniz. Yoksa hattınızı en kısa sürede iptal ettirin en azından boşa para ödemezsiniz.

Artık oluyor. Hız sorgulama ekranında ne görünüyor?

ne oluyor tam anlayamadım hocam VDSL den fibere kolay geçiliyor mu ?

1 Beğeni

Vdsl den fibere direk geçiş olabiliyor. İptal etmeden

1 Beğeni

anladım kutuyu koylamalari için ne yol izlemem lazım hocam

1 Beğeni

Türk telekoma git. Yeni taşındım de İnternet alıcam. Fiber ankastresi olmadığı için alamıyorum de . Adresi ver. Kat filan söyleme :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

bunu deneyecem hocam başka insanlar almak için zorlasa belki daha hızlı olur.

Türk telekom dan internet alıcam diye birisi çıksa. Ne kadar hızlı olur görsen :roll_eyes:

Böyle durumda 2 aylık falan yazlık internet alırdım.