Yeni Abonelik ( Yardımcı olurmusunuz )

18.08.2021 günü TurkNet’i Arayıp Abone olmak istedigimi söyledim Türk telekomdan geçiş yapacagımı bildirdim Konuştugum Müşteri hizmetlerindeki bayan Belgeleri imzaladıktan sonra geçiş işlemlerinin başlayacagını söyledi benim sadece belgeleri imzalamamı ve kimligimi TurkNet Online İşlem Merkezi’e göndermemi söyledi gerisiyle biz ilgilenicegiz dedi , Aktivasyon işlemlerini başlattı Kimligimi TurkNet Online İşlem Merkezi’e yükledim

20.08.2021 Günü Belgeleri Kurye Getirdi İmzalayıp Geri Gönderdik Ertesi gün TurkNet Online İşlem Merkezi’e yüklenmiş olarak gözüktü belgeler

10 gündür aktivasyon işlemlerinin bitmesini bekliyordum , bugün müşteri hizmetleriyle görüştüm aktivasyon işlemleri hakkında bilgi almak için bana türk telekomdan devir işlemini biz sağlamıyoruz siz iptal ediyorsunuz dedi bende bana siz hiçbirşeye karışmıyorsunuz tüm işlemlerinizi biz yapıyoruz demiştiniz kaç gündür türk telekom aboneliginin iptal edilmesini bekliyorum dedim şikayet kaydı oluşturdu

şimdi benim anlamadıgım nokta benim zaten mevcut portum var TurkNet neden yeni port başvurusu yapıp işlemlerin uzamasına neden oluyor ve neden bana geçiş işlemlerini biz sağlıyoruz diyip sonradan biz karışmıyoruz diyo şimdi ben iptal ettigim zaman taahhüt cezası faturadan düşecek mi ?

taahhut cezasını 120 tl ye kadar karşılıyorlar bunun için fesih faturasını TurkNet Online İşlem Merkezi e yüklemeniz gerekiyor ayrıca sonradan görüştüğünüz arkadaş yanlış bilgi vermiş olabilir bende telekomdan geçerken sadece belgeleri yolladım TurkNet sesli onay için aradı ve geçişi sağladı ben iptalle vs uğraşmadım

TurkNet kurumsal bir firma ve yeni personellerine oryantasyon eğitimi veriyordur. Yoksa personellerden biri ak diğeri kara niye desin.

Sesli onayı bende verdim sadece türk telekomun iptal edilmesini bekliyordum ama 1 saat önce görüştüğüm TurkNet yetkilisi iptal işlemlerini siz yapıyorsunuz dedi

ben geçiş esnasında bir işlem yapmadım ama telekomu arayarak durumu iletin belki yardımcı olabilirler

İptal işlemi sen kağıdı verdiğinde başlar. Sesli onay istenir ve iptal olur TurkNet geçmiş olursun.

Tahhüt cezası sen ödüyorsun açık faturayı TurkNet Online İşlem Merkezi den yüklüyorsun. 120 tl sini. 6 ay boyunca her fatura için 20 şer tl 99.90 ödeyeceğine 6 ay boyunca 79.90 ödüyorsun

TurkNet’e geçmeden önce görüştüm telekomla bana şubeye gidip ıslak imza vermem gerektigini söylediler arkadaşımdan TurkNet davet kodunu aldıgımda arkadaşım türkneti ara onlar iptal ettiriyo yoksa portunu kaybedersin dedi bende TurkNet 'e başvurumu yaptım aynısını TurkNet yetkiliside söyledi siz karışmayın iptal işlemini biz yapıyoruz mevcut portunuzu kaybetmeden geçişinizi sağlayacaz dedi bende buna güverekten 10 gündür bekliyorum , niye bu kadar uzun sürdü diye müşteri hizmetlerinden bilgi almak için aramıştım konuştugum bayanda iptal işlemini siz yapıyorsunuz dedi

1 Beğeni

Destek kaydı açabiliyor musun

konuştugum TurkNet yetkilisi , sizi yanlış bilgilendirmiş satış elemanı şikayet kaydı oluşturuyorum dedi!

Screenshot|690x308

1 Beğeni

Yarın ararlar dostum. Aramazlarsa söylersin

1 Beğeni

iptal işlemini sizde yapabilirsiniz farketmez. Ama genelde geçiş işlemleri farklı oluyor.
Size bir işletmeci değişikliği belgesi yollanıyor yada oime düşüyor ordan indiriyorsunuz. Ardından onu size teslim ettiklerinde yada oimden indirip yazıcıdan çıktı aldıkdan sonra size bir adres veriyorlar oraya postalıyorsunuz ve diğer sözleşmeleri de farklı bir adrese gönderiyorsunuz.
Bazen de yoğunluk durumuna bağlı sizden teslim alınıyor belgeler ardından onlar gönderiyor belgeleri diğer işletmeye. Yani farklı farklı senaryolar olabiliyor.

1 Beğeni

Belgeleri bana trendyol kuryesi getirdi hemen kapıda imzalayıp geri gotürdü, bana ilk başta deselerdi kendiniz iptal edin aynı gün iptal ederdim ama port sıkıntısı olacagı için TurkNet’in bana söylediklerini yaptım bekledim bugünde böyle birşeyle karşılaşınca sizlere sormak istedim neler yapabilecegimi

Noldu yani hocam 36 TL ödeticekler üstüne aboneliksiz kaldın mı yani? Öyleyse gerçekten ayıp etmişler. Muhtemelen şimdi telekomda iptal yapman lazım sonra TurkNet 'e bildirmen gerekecek ve tekrar evraklar git gel yeniden port tahsisi + muhtemel kurulum ücreti mi çıkacak? Bu nasıl bir çiledir. Geçmiş olsun.

Hatırladımda bunun bir benzerini yeni adrese geçtiğimde yaşadım. Nakil yaptırmıştım ve öğrencilerin tercih dönemiydi evdeki genç için internetin gelmesi şarttı. İnternet kablosunun ankastre ile daire bağlantısını elektrikçiye yaptırmıştım ve destek üzerinden kendim kurulum yaptım kurulum hizmetine ihtiyaç yok dediğim halde kurulum hizmetinin mecburi olduğunu söylediler bir hafta sonra kağıt imzalamamı isteyen biri çıktı geldi imzalamadım saçma sapan bir şekilde ertesi ay faturaya 100 TL ek ücret koydular😡 100 TL benim için büyük para değil ama yapılan ayıbı unutmadım. Kurulum yapılmadıysa para alınması veya kurulumun mecburi tutulması etik bir davranış değil.

1 Beğeni

fiberden mi geçmeye çalıştın hocam

Türk Telekom’da fiber Başvurusu yaptım Apartmanda tüm Dairelere Kablo Çektiler Sadece Aparmana fiber kutu koyacaklardı 3 ay boyunca hiç bir işlem yapılmadı Bende Fiber Başvurusunu iptal ettim türkneti aradım ısrarla üstüne basa basa söyledim türk telekom fiber başvurusu yaptım 3 ay boyunca hiç bir işlem yapmadılar iptal ettirdim şuan vdsl kullanıyorum TurkNet fiber’e geçmek istiyorum diye ,telefondaki bayanda tamam geçiş işlemlerini biz yapıcaz dedi 10 gündür türk telekom aboneliginin iptalini bekliyodum dün TurkNet müşteri hizmetlerini arayınca öğrendim ki , geçmek için konuştugum müşteri temsilcisi hepten yanlış bilgi vermiş bana TurkNet’e abone etmiş ama türk telekom aboneligim devam ediyomuş

aynen öyle olucak pazartesi gününe kadar TurkNet fiber bağlantıyı sağlamazsa hem türk telekom aboneligini hemde TurkNet aktivasyon işlemlerini iptal ettircem 2 ila 6 gün dediler bugün oldu 12.gün ne gelen var nede giden

Hocam sana sıkıntı yaratan sanırım 3 ay kuralı birde Telekoma taahhüt verdin mi? Naklin önünde asıl engel 3 ay kuralı. Bence Telekoma iptal dilekçeni git ver. TurkNet banada yanlış yaptı kızgın olmanı anlıyorum ama en azından taahhüt yok. Birde 36 TL kurulum ücreti çıkarılmış bence TurkNet işlemlerini iptal etme edersen başka ısste kurulum ücreti alacak onlara geçersen netspeed ve millenicomda Telekom altyapısını kullanacak aynı kural yüzünden telekoma mecbur iptal dilekçesi vermeni isticekler. O nedenle eğer TurkNet telekoma iptal dilekçeni vermeni yeterli buluyorsa bir kerelik bunu yap ve sonrasında TurkNet desteğe net bir şekilde size güvenerek yola çıktım beni mağdur etmeyin şeklinde söyle. Bu arada Telekoma tahhüt verdiysen iptal durumunda ne kadar ceza isteyeceklerini türknetin ne kadarını karşılayacağını bir öğren. Kolay gelsin şimdiden her ne seçersen seç zor süreçler.

31.08 gününe kadar iptal edersem türk telekomu 237 liralık bi iptal bedeli ödemem gerekiyo ama 01.09’u bulursa 400 küsür liraya yakın bi bedel ödeyecegim benim kızdıgım noktada bu bana en başından türk telekomu sizin iptal etmeniz gerekiyo deseler aynı gün iptal ederdim veya hiç aramasam türkneti haberim bile olmayacak türk telekom aboneligi devam edip durucak bulundugum sokakta sol fiber altyapısıda mevcut en son çare sol’a geçerim böyle giderse

ve benim takıldıgım noktalardan biride türk telekomda fiber için 3 ay bekledim kutu koymalarını en son görüştügümde 6 ay sonra fiber kutu konucak dediler toplu fiber açılışı yapılacakmış , TurkNet’te türk telekomun altyapısını kullanıyo ee şimdi nasıl olucak bu iş