Yayın başlatmak vb işler internetimi kesiyor

TurkNet hız testi dahil birkaç güvenilir hizmetten test ettiğimde uploadım 30mbps görünüyor. Burada sıkıntı yok. Twitch sunucularında test ettiğimde 10mbps üstü bir deneyim alabildiğim görünüyor, yani yayın test ettiğim sunucu dolayısıyla darboğaz olmuyor, burada da sıkıntı yok. Asıl sıkıntı yayın yaparken. Öncelikle test ortamımda 6mbps ile yayın yaptığımı belirtiyorum. Yayını başlattığım anda birkaç saniye kusursuz 6mbps görüyorum, ardından yayın kalitem ortalama 2mbps’e düşüyor hatta ara ara bir iki saniyelik 0 kbps’ı vuruyor. Tekrar ediyorum, test ortamımda kullandığım sunucu *bana 10mbps+ kalite sağlayabiliyor; Çek cumhuriyetinden bir sunucu. Bilgisayar taraflı yayın ayarlarımda da bir sıkıntı yoktur.

İnternet hizmeti aldıktan birkaç gün sonra yayın denemesi yaptım, yayını başlattıktan 10 saniye sonra internet bağlantım kopuyordu. İnternet ışığı kırmızıya dönüyor hiçbir cihazdan bağlanılamıyordu. Destek talebi açtım derken baktım sizden yanıt gelmiyor, bugün bir daha deneme yaptım ve internetim kesilmedi fakat bir önceki paragrafta belirttiğim durum gerçekleşti. Tam az önce bir yayın daha başlattım, bu yayın 10 dakika sonra internetimi kopardı. Yayın ayarlarım genel kullanılan ayarlardır, tarafımda bir sıkıntı yok ve sizin modeminizi sizin önerdiğiniz ayarlarda kullanıyorum. Bu yüzden sorunun internet sağlayıcım taraflı olduğunu düşünüyorum.

Son olarak bugün arkadaşlarımla oynamak üzere bir oyun sunucusu başlattım, portumu yönlendirdim ve arkadaşlarımı davet ettim. Bağlandıklarından 3 dakika sonra internetim yine aynı şekilde koptu. Anlaşılan uploadımla ilgili bir problem var. Ne olduğunu çözemiyorum ve TurkNet OİM bana her seferinde internetinizde bir sorun yok diyor. İnternetimde bir sorun olduğuna eminim ve yardım talep ediyorum.

Merhabalar, destek kaydı açıp yapa’da standart profile geçmek istediğinizi belirtin. Upload snr margin değeriniz artacağı için sorununuz düzelebilir.

hangi konuyu seçeyim?