Yavaş internet 75 mbps vdsl

dediğimi anlasanız keşke şikayetvarda TurkNet kullanan biri var 1 hafta önce böyle yazmış benimde 20 40 mbps arası değişiyor download hızım sorunumuz aynı demekki ikimizinde modeminde sorun var okuyun lütfen ne yazmış bakın Uzun zamandır TurkNet kullanıcısıyım herhangi bir şikayetim yoktu öyle böyle idare ediyordum. Lakin altyapım olduğunu fark ettim ve fibere geçtim. Geçişim tamamen ücretsiz ve üstelik 1700 TL değerinde modem getirdiler sözleşme sonlanınca geri almak kaydıyla. Buraya kadar her şey normal. Ben laptop kullanıyorum ve ethernet kablosunun giriş soketi arızalı bunu belirterek müşteri temsilcilerine şikayetimi ilettim. Sorun şurada bahsettikleri hızdan eser yok. Kaç tane hız testi yaptım 100 Mbps hız dedikleri fiberden 20-40 arası download hızı alıyorum şaka gibi. Hız sorununun bir kısmı ethernet kablosundan kaynaklı olsa da bu fiber internet dediğin şey Wi-Fi ile bağlanan bir laptopta 20-40 Mbps hız veremez böyle bir dünya yok. Network ® ekibine şikayetinizi ilettim işte birkaç test daha yollayın vs. Gelen çözüme bak Ethernet kablosu bir şekilde bulup öyle deneyin yav yok kardeşim diyorum bu seferde 2 adet Wi-Fi birisi 2.4 ghz diğeri ise 5 ghz var siz 2.4’te gözüküyorsunuz 5 ghz’ye bağlanın dendi. Ama fiber modemi değiştirmeye gelen arkadaş bu iki adresi teke düşürdü sadece 5 ghz var diyorum siz 5 e bağlanın diye ısrar ediyorlar dalga geçer gibi. Üstelik müşteri temsilcisi arkadaşlarım böyle yapmanızı iletti iyi günler diyerek telefonu suratıma kapatmaya çalışıyor. Başka temsilci ile görüşüyorum o arkadaşta eve ®t arada benimde oluyor 20-40 MB download hız vermesi olabilir diyor. Arkadaşım dalga mı geçiyorsunuz bahsettiğiniz internet fibernet ® böyle bir sorun olamaz altyapıdan veya porttan böyle bir durum söz konusu olamaz. 70-80 Mbps alırsınız ya 100 olmuyor dersiniz bu tamam doğaldır ama bahsettiğiniz rakamlar aşırı komik ve dalga geçer gibisiniz. Ve hala sorunuma çözüm bulamıyorlar yapmanız gereken ethernet kablosu bulup deneyin diyorlar ve ekipte yönlendirmiyorlar eve ısrarla daha söylenecek bir şey yok TurkNet’e yakışmadı bu hareketler okudunuzmu çözüm bulmuyorsunuz bu dediğiniz maddeler sıradan basit maddeler