Yaşadığım problem hakkında yardım istiyorum

Baştan beri tekrar okudum. Şöyle bir durum olabilir mi? Sizin bağlı olduğunuz port başkasına ait olabilir mi? Yani ankastrede ADSL hizmeti alan bir abonenin portuna. Yada tam tersi. Çünkü modeme gelen hız ortada ve paketiniz de 35 ama elinizde ki hız ADSL. İlk defa böyle bir problem ile karşılaştım. Telekom tarafından gelecek cevap hatta sorun yok olacaktır. TurkNet tarafında yine bir tanımlama kontrolü yapılması gerekir diye düşünüyorum. Bir de faydası olur mu bilmiyorum ama yine TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden kablosuz ağı yenileme işlemi yapar mısınız. Bakalım modem bilgilerinizi TurkNet görebilecek mi?

2 Beğeni

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Normal şartlarda 20.04.2020’den öncesinde vdsl sorunsuz kullanabiliyordum sabah sularında durduk yere vdsl’de modem ip alamamaya başladı o günden beri sürekli destek kaydı açıyorum TT gönderiyorlar sözde geliyor ama ben görmedim. TurkNet ekibide geldi reglette benim portumda 28Mbs hızı görebildi. Sonrasında iç tesisat değiştim modem değiştim ama son durum yine aynı. Normal şartlarda memnunum turknetten bu sıkıntıları çeksem bile sonunda rahatlayacağımı biliyorum sadece bekliyorum. Dediğiniz butona bastığımda bir tepki vermiyor yine aynı değerler.

@Selcukssn bey sizden Allah razı olsun. Sonunda paket yükseltme yaptılar ve modemi kapat aç yaparak My nPerf result - Your result (3256460495879197) - nPerf.com şu hıza ulaştım. Ayriyeten @HKN size de çok teşekkür ederim. Tüm cevap veren yardımı dokunan herkese teşekkür ederim, sonunda problem çözüldü 16Mbs sınırına çıkamadığım internetim ile 33Mbs çok rahat görebiliyorum. Hepinize teşekkür ederim.

3 Beğeni

Keyifli kullanımlar dileriz. :pray:

1 Beğeni

İnşallah sorun olmadan kullanırsınız, İyi kullanımlar :ok_hand:

1 Beğeni