Yardim istiyorum

merhabalar oncelikle internet hizimdan nefret eden biri olarak TurkNet 'e gecme karari aldim.gecislerde herhangi bir sorun cikmadi.fakat aktivasyonda bir sorunum oldu.suan kullandigim modem adsl modem turknetin bana verdigi tarife vdsl. teknik destege yazmama ragmen hala bir cevap alamadim tarifem adslye cevirilebiliyor mu.vdsl modem suan alamiyorum alana kadar adsl yapabiliyor musunuz. yapabiliyorsaniz en kisa zamanda cevirilmesini istiyorum :pray:

o iş o kadar kolay olmuyor. ikincisi buradan olmuyor :slight_smile: destek kaydını açmış olman yeterli fakat o şekil geçiş o kadar kolay değil. port farklılıkları bulunuyor. ki daha hizmetin aktif edilmemiş. keşke talepte bulunmadan önce bir danışsaydın.

sana tavsiyem destek kaydını kapat. aktivasyonunun tamamlanmasını bekle/talep et. aktivasyon tamamlanınca istersen adsl modem ile devam edersin. yani vdsl portta/alt yapıda adsl hızı almaya devam :slight_smile: ama internet hızından nefret eden biri için de komik bir görüntü olaiblir :smiley: :smiley: sana tavsiyem ikinci el bir modem al VDSL destekli ivedi olarak.

gelen hiz vdsl oldugu icin modemde adsl isigi yanmiyoe dolayisiyla internetim yok. internetim olmadigindan da aktivasyon tamamlanamiyor galiba. ne yapicam bilmiyorum :upside_down_face:

Merhaba, bu sizin için bir sorun teşkil etmez. Şöyle ki hizmetiniz tam olarak aktif hale geldikten sonra siz hızlıca paket/tarife değişim kategorili destek kaydı oluşturun. Kaydınızın içerisine hattımın ADSL’e çekilmesini istiyorum diye not ekleyin. Arkadaşlarım size hizmeti ADSL olarak versinler.

Bu arada eğer VDSL modem alırsanız daha sonra isteğiniz doğrultusunda hattınız tekrar VDSL’e çekilir ve sorunsuz bir şekilde VDSL olarak hizmetinizi kullanabilirsiniz.

peki dediginiz gibi yapayim da destek kaydi cok yavas calisiyor 52 saat oldu herhangi bir cevap alamadim.keske biraz daha hizli cevap alabilsem .