YAPA'dan VAE'ye sabırlı geçiş süreci

Ben yalın internet olsun dedim sanırım o yüzden biraz hızlı ilerledi.

Saat sabahın 8’nde aradıkları için cevaplayamadım. Galiba şimdi ertesi günü beklemem gerekiyor 2.defa aramaları 24 saati buluyor ne garip işse. Bu kadar uğraştırmaları sinir bozmaya başladı. 1 haftadır internet yok.

1 Beğeni

Saha ekipleri en kısa sürede size ulaşıcaktır.Yoğunluğa bağlı olarak aramalarda gecikme yaşanabilir.Anladığım kadarıyla çok az kalmış yakında interneti kullanmaya başlıyabilceksiniz.

1 Beğeni

Ya hocam aynı destekteki elamanlar gibi cevap veriyorsun :smiley:

2 Beğeni

Ben mi hocam :smiley: yoksa AQUARIUSS bey mi :smiley: ama kendisi sağ olsun içime su serpiyor.

1 Beğeni

:grin: Bende sizin gibi müşteri olduğum için elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.Arka planda ekiplerle görüşme imkanım olsa emin olun daha detaylı yazmak isterim. :slight_smile:

Şu anda aynı vae geçiş sürecini bende yaşıyorum umarım en kısa sürede sizde interneti kullanmaya başlayabilirsiniz.Pandemi ve yoğun internet kullanımının olduğu bu dönemde malesef gecikme yaşanabiliyor sabırlı ve anlayışlı olmamız lazım.

ben vaeye 1 gün olmadan geçtim ama adsl olarak, talepte bulunduk paket değişecek. birazda sizin bölgenizde ki Telekom ekiplerine bağlı bizim Telekom ekipleri Allah var hızlı işlem sağlıyorlar her konuda

Bekliyorum bende umarım yarın her şey halledilmiş olur.

Saha ekipleri aradıktan sonra 48 saat içinde geliyorlar genelde ortalama 3-4 gün içinde hallolur diye düşünüyorum.

Benim YAPA da oyun modunda pingim istanbul serverlerı için 6’ydı. Ama hat değerlerim berbattı yine de sorun yaşamıyorum. Şimdi hat değerlerim çok iyi ancak pingim 21 oldu. Bu neye göre değişiyor talepte bulunsam yeniden aynı pingi alabilir miyim VAE de?

Ping altyapıya bağlı olarak değişebilmektedir ama geçiş yapılmadan kesin bişey söylenemez.

Galiba yarın her şey tamamlanıyor.

1 Beğeni

Evet yarın tüm işlemleriniz bitmiş olucak internetinizi kullanmaya başlıyabilceksiniz.

İnternetim bağlandıktan sonra 100’lük pakete geçiş ne kadar sürer sizce?

24 saat içerisinde halledilir diye düşünüyorum.

TurkNet ekibinden birisi gelip ayarlamalarımı yaptı fakat dsl ve internet ışığı yanmasına rağmen bilgisayara internet ulaşmıyordu ve kendisi hattında kısıtlama var TurkNet’e yazarak bu kısıtlamayı kaldırmalarını söyle onlar halleder dedi acaba verdiği bilgi doğru mu tam olarak? @Murat042 @ModeratriX @Baran @mehmetcan

Merhaba, değişiklik yapıldıktan sonra modeminizi fabrika ayarlarına döndürüp yeniden kurulum yapmayı denediniz mi?

Eğer fabrika ayarlarına döndürüp yeniden kurulum yapmadıysanız bu işlemi yapmanızı öneririm.

Ben ayarlarını yaptım sen elleme dedi TurkNet yetkilisi ama siz öyle diyorsanız fabrika ayarlarına döndürüp tekrar kurulum gerçekleştirebilirim herhangi bir sıkıntı çıkarmayacaksa. @mehmetcan

Sorunum çözüldü konuyu kapatabilirsiniz.

1 Beğeni