Yapa'dan Vae'ye geçiş

Merhaba,
Ben Yapa’dan Vae’ye geçmek için destek kaydı oluşturdum. Ancak hattınız uygun değil denilerek iptal edildi. Sebebini sorduğumda hattınız İNDOOR olduğu için geçiş yapılamıyor dendi. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Nasıl bir engel oluyor indoor olması?

Yani iki türlüde santralden hizmet alacaksınız hız değişmeyecek bu yüzden iptal edilmiş.

Benim sıkıntım hız değil, yapa’dayken Vowifi kullanamiyorum. Vae’de sorunsuz kullanıyodum. Bu sorun da bilinen bir sorun TurkNet için. Bunu da belirttim kaydımda. Ayrıca bölgemde şu an Vdsl dolap yenilemesi var, şimdiden vae’ye geçip olası port kaybını da önlemek istiyorum. Bu konuda destek istiyorum.

@HKN

Dolap gelmeden VAE VDSL geçişi olmaz zaten hemen dolma ihtimali yok portların

Hemen dolma ihtimali yok mu ?:smiley: Benim ilk haftamdan beri boş port olduğu gözükmüyor ara sıra gösterişten 1 port boşalıyordu doluyordu.Komik olan durumsa bütün ilçedeki yeni tip saha dolaplarının hepsinde boş port var tek benim sokağımdakinde yok ve kimse sorsam geçmemiş yeni saha dolabına

Dediğim gibi önceliğim vowifi kullanabilmek. Bu yüzden geçiş istiyorum ama geçişte tek kriter hızda büyük fark olması olduğu için olumsuz sonuçlanıyor. Burada istisnai bir durum var benim için o yüzden geçiş talep ediyorum.

Yapa da vowifi çalışmıyor mu?

VoWIFI konusunda sıkıntılı olan olay aldığınız ip adresi. YAPA ya da VAE arasında bir fark yok.

Statik ip ile çözülüyor diye biliyorum vowifi olayı.

1 Beğeni

Vae’deyken sorunsuz kullandım Vowifi’ı uzun süre. Yapa’ya geçtikten sonra gelen arama konusunda sürekli sıkıntı oldu. Deneyemime ve başka forumlarda da okuduğum bilgilere güvenerek sorunun kaynağının bu olduğunu düşünüyorum ve yardımcı olunmasını istiyorum.
Statik ip de çözüm olabilir tabi ama ücretsiz olarak çözümü mümkünken ücretli bir çözüm mantıklı gelmiyor.

evet statik ip ile çözülüyor aynı şekilde çözdüm.

Emin misin? Bende olduğu gibi, beceriksiz ve işten anlamayan saha ve masa ekibi kapasite hesabını yanlış yaparlarsa direk dolu geliyor. Sonra boş port için bekle dur.

Dolaba kart takmamış olabilirler, onlarda bir nevi maliyet normalde dolu gelme ihtimali yok.

Sanırım şimdi Tip-23 kabini ekleyecekler. Yada yeni kart takacaklar.
Zaten port sorunu olan yere port olmayan kabini koysan neye yarar.

Port dediğimiz şey dolaptaki vdsl kartlarıdır kart eklemesi yaparlarsa portta olacaktır.

Tip7 saha dolabının içi 2 sıra tamamen dolu.
3.sıra ekleniyor mu bilmiyorum.

Ama dün bi TT çalışanı ile konuştuk. Sizin Tip-7 dolabının yanına 2. Tip-23 dolabı ekleyecekler dedi.

Yani iki Tip-23 ve bir Tip-7 saha dolabı olacakmış. :thinking:

Bölgedeki müşterilerin tamamına hizmet verebilmek için böyle bir yola başvurmuş olabilirler her kabinin belli bir abone kapasitesi var.

İşte bu hesabı yapan arkadaş elinde mevcut kullanıcıyı zaten biliyor.

Kentselleşmeyi de planlayarak en az 1.5 katı saha dolabı koyması gerektiğini bilmesi gerekmez miydi?

Şimdi bizi mağdur ediyor ve kendine ikinci bir kazı kablolama işi çıkarıyor?

Evet bilmesi gerekirdi ancak bütçe bulamamış olabilirler.

1 Beğeni

Ah şu bütçe bir tek vatandaşın çıkarı olunca bulunamıyor. Eğlence olsa nasıl bulurlar. :smiley:

1 Beğeni