YAPA'dan VAE'ye Geçiş Süreci

28.12.2020 21:33 Tarihinde Yapa dan Vae ye geçmek istediğimi belirttiğim bir destek kaydı açtım. Yapadayken 2400 metre uzaklıktan sinyal geliyordu yaklaşık 8 mbps hız alıyordum. Altyapımı bugün sorguladım ve 75 mbps e kadar desteklediğini gördüm kaç hız alırım sayfasında. Bakalım kaç günde vae ye geçiş yapılacak veya yapılacak mı? gelişme olduğunda yorumda belirteceğim.
Birde yılbaşına denk geldi sizce kaç gün içerisinde geçiş yapılır?

Diğer internet sağlayıcıların sorgulama sayfalarından sorgular mısın adresini? Vae’ye geçiş süreci bölgendeki ttkom elemanlarının yoğunluğuna, keyfine ve port olup olmamasına göre değişiyor. Haftalarca bekleyen de var birkaç günde hallolan da.

diğer internet sağlayıcılarından sorguladım 76 mbps gösterdi. umarım erken hallolur

Bakalım ben de talepte bulundum. Adresimde yeni port geldi. Sanırım yeni altyapı vs bir şeyler olmuş ki port açılmış. Bakalım bize ne yanıt verecekler.

Merhaba, bende ayni islemi yapiyorum. Tahmini sure 7-20 gün suruyor.
1- Destek kaydi acarsiniz ve port olup olmadigi sorgulanir.
2- Port varsa gecis islemi baslar ve portun dolmasi gibi bir durum ortadan kalkar.
3- Sonra TT nin keyfini bekleyeceksiniz TurkNet bu durumda bir sey yapamiyor. Bende 1 hafta sonra TT ekipleri binadaki ankastreye etiketleme yapti.
4- TT etiketlemesinden sonra portunuzun onaylanmasini bekliyorsunuz. Bende bu islemde 1 hafta surdu. Toplam 14 Gun.
5- TurkNet sizi arayip randevu aliyor ve ekip gonderiyorlar. TT nin etiketledigi kabloyu takiyorlar ve bitiyor. 16 Gun
6- Modemi resetleyip yeniden kurulum yapiyorsunuz.
Iyi Kullanimlar.

1 Beğeni

bilginiz için teşekkürler umarım en kısa sürede geçiş yapabilirim

1 Beğeni

Teşekkür ederim tecrübelerinizi paylaştığınız için. Benim sokakta fiver var ona geçwyim dedim yoksa vae ye geçeyim dedim. Fiber çalışmamız var kısa bir süre bekleyin diyorlar.

1 Beğeni

Bende TurkNet personeli gelerek kablo bağladı ancak modemi reset edip tekrar kurmama rağmen internet yok hala bekliyorum

1 Beğeni

Halen acikta bi destek kaydiniz varsa beklemek zorundasiniz gibi duruyor. Yoksa acmalisiniz ki galiba acmistiniz. Ya da zor bir ihtimal ama TurkNet kabloyu yanlis takmis olabilir. Ama o zaman dsl yanmaz di sizde yaniyor. Enteresan :slight_smile:

2 gün önce vae alt yapısına geçiş tamamlandı.
Şuan internet var ama sıklıkla kopma yaşıyorum yapada bu kadar çok olmuyordu. Sebebi ne olabilir sizce modem ile ilgili olabilir mi

xdsl sinyal bilgilerini atarsan bakalım