Yapa'dan Vae'ye geçiş sonrası düşük hız

Merhabalar, ben yanımdaki bina 85Mbps hız alıyor ben 8Mbps hız alıyorum diye Vae’ye geçtim ancak geçiş işlemlerimizi yapan kişi geçiş yapılanana kadar sizi Vdsl’ye ben geçireceğim dedi ama geçiş sonra hattımın Vdsl desteklemedikleri söylediler ve şu anda Yapa da aldığım hızdan daha düşük alıyorum. 9Mbps olan hızım 6-7 ye kadar düştü Upload da 1.0-1.3 iken şimdi 0.4-0.6 arasında modem bilgilerini paylaşacağım ve tekrardan Yapa’ya geçiş talep ettim sizce doğru mu yaptım. Tavsiye verebilir misiniz? Bir de eğer geçiş işlemi başlarsa internet kopması gibi sorunlar olur mu. Malum online derslerim başladı ve sınavlarım yaklaşıyor internet çok lazım. Şimdiden Teşekkürler.
Ekran Alıntısı2

24.3 db zayıflama var bu sebeple düşük hız alıyor olabilirsiniz. İç tesisatta bir sorun olma ihtimali var mı?

1 Beğeni

Yani daha once aliyordum durduk yere bir sikinti olmaz herhalde. Turknette mesaj atti:
Merhaba,

İletmiş olduğunuz bilgileri okudum. Kontrolleri sağladığımda vae altyapısında olduğunuzu görüntüledim. Altyapı işlemlerine müdahale edememekteyim bu nedenle Yapa altyapısına geçiş işlemi sağlanmamaktadır.

İyi günler.

Vdsl port geçişi talep edin.

1 Beğeni

Zaten öyle yaptım ama TurkNet altyapı müdahalesi yapamıyorum diyor. Nasıl yapa dan Vae ye geçirdiler beni.

Siz yine de bina girişinde ve modem tarafında kontrolleri yapın. destek kaydınızı hız performans adımından açın

2 Beğeni

Vae’ye geçtikten sonra açtım bana alabildiğim en yüksek hızı aldığımı söylediler ama tekrardan açacağım. Bir de modem ayarların Maksimum olarak 11mbps gözüküyor benim 8 almamdaki sebep ne, tam bilmiyorum bu konuları.
Teşekkürler

Maksimum değer hattın taşıyabileceği en üst sınır. Bu değerde size tanım yapılır ise snr düşeceği için kopma olacaktır. Max değer anlık buluşma değeridir.

1 Beğeni

Şimdi başka bir forumda TurkNet firma yetkilisine yazdım bu sorunu bana Yapa dan Vae ye geçtikten sonra tekrar Yapa ya geçiş olmuyordu sanırım ben öğrenip size bilgi vereceğim dedi. Olmadı TurkNet’i iptal edip tekrar geçiş yaparız sorun çözülür herhalde

Adresinizi sorgulayınca boşta VDSL port gözüküyor mu?

VAE’den tekrar YAPA geçebilirsiniz, ben öyle yapmıştım geçen ay. Destek talebi açın YAPA’ya geçmek istediğinizi belirtin yeterli.

1 Beğeni

Tekrar kayıt açacağım teşekkürler

Maalesef gözükmüyor. Yanımdaki binada vdsl2 var 85mbps hız alıyorlar santral/saha dolabı 7 metre ama ben 6-7mbps ve mesafe 1428 metre.

Türk Telekom Proje Ekibi tarafından hangi binaların VDSL kullanabilceği belirlenip ona göre altyapı çalışmaları gerçekleştiriliyor.Bağlı olduğunuz Türk Telekom Müdürlüğü ’ ne binadan imza toplayarak dilekçe bırakmanızı öneririm.

1 Beğeni

4-5 ay önce bıraktık VDSL ya da Fiber hizmet almak için tüm bina sıkıntı çıkmadan imzaladı ve verdik ama bir gelişme yok. Bina yöneticisi verdi. Ben de BTK dan şikayet kaydı açtım bana fiber altyapınız yok bla bla bla bu yılın sonuna kadar bekleyin dediler ve kaydı sonlandırdılar. Bu gün tekrardan daha ayrıntılı ve temiz bir şekilde yazdım bir de onu bekleyeceğim. Olmadı TT bölge müdürlüğüne bizzat gideceğim.

1 Beğeni

Bu tarz olaylar oluyor mu yani yanımdaki bina ay’a gidiyor biz adım atamıyoruz gibi bir şey bu. 85Mbps ye 8Mbps nedir.

Malesef bu gibi durumlar yaşanabilmekte.Proje ekibi tarafından oluşturulan planlama sonucunda çalışma yapıldığı dilekçe verirseniz onaylandıktan sonra tekrardan proje oluşturularak size altyapı sağlanacaktır.Toplu imzanızı muhtarlık üzerinden iletmenizi, ayrıntılı bilgi almak içinde bağlı olduğunuz Türk Telekom Müdürlüğü ile iletişime geçmenizi öneririm.

1 Beğeni