Yapadan ayrılma

iyi günler arkadaşlar yapadan ayrılmak istiyorum bir çok kezde destek kaydı açtım bu konu ile ilgili
ne zaman yazsam ya alt yapınız yok diyolar yada port yok diyip geçirmiyolar .
aslında alt yapımda var fiber ve vdsl ama ne olursa olsun geçirmiyolar yapadan ayrılmak istiyorum ne yapmam lazım ?

Altyapı’da fiber hizmetini hangi operatör sağlıyor? Superonline varsa onu TurkNet ile paylaşmadığı için hizmet alamıyorsun oradan çünkü. Normalde nereden daha iyi hizmet alabiliyorsan direkt oradan hizmet veriyorlar yani VAE daha yüksek hızsa VAE, YAPA yükse ise YAPA’dan hizmet veriyorlar.

1 Beğeni

Fiber ankastre dolabın üstünde ne yazıyor dostum. Ona bak

fiber, tt veriyor onun altyapısı ama ne yapsam geçirmediler. tamam fiber için yeni başvuru istiyolar peki ya vdsl ? yapada 1264 metre ötemedi santale baglıyım neden ? ben yapa kulanmak istemiyorum.
kapımın önündeki saha dolabından 70 80 mbps alabilirken neden yapadan 20 mbps yi almak zorundayım ki onuda alamıyorum sık sık kopmalar oluyor. yapa kulanmak istemedigimi 5 6 kere destek kaydı açarkak izah ettim ama hala geçirmiyolar. ya alt yapın yok dediler yada uyumluluk yok dediler.
tt ilçe müdürlügüne gidip sordugumda ise 2 altyapında var fiber ve adsl TurkNet hala ısracı geçrmemek için elinden geleni yapıyolar.

türk telekom fiber intternet yazıyor :slight_smile:

Durum aslında şöyle; Türk Telekom’un kendine ayırdığı port varsa sana hizmet verebiliyor fakat TurkNet, Millenicom vs gibi diğer operatörlere ayırdığı portlarda boş yer yoksa doğal olarak sana Türk Telekom haricinde olan operatörler hizmet veremiyorlar, durum saçma gelebilir fakat bu şekilde işliyor. Olmazsa Türk Telekom aboneliği açıp oradan geçiş için bir sor bakalım öyle olursa o şekilde geçiş yapmayı dene.

Alt yapı sorguladığında. TurkNet üzerinden fiber 100 görüyor mu dostum . Görünüyorsa

Destek kaydı aç . paket yazan yerden aç Fiber geçiş işlemi iste. Vdsl geçmeyi boşver. fibere geçir

vdsl yeni geldiginden beri destek açıyorum boş port vardı şuanda bile boş port var yazıyor.
ama ne yapsamda geçiş yapamadım. fiberi geçttim vdsl e baglasalar bile yeter gına geldi artık.
yapada ne oyun oynuyabiliyorum neden video izleye biliyorum 5 10 dk da bir kopma yaşıyorum TurkNet 'te il başvurdum zamanlar iyiydi ne kopma oluyordu ne başka bir şey yapaya ne zaman geçtiysem o zamandan beri sıkıntı çekiyorum ama ne ilgilenen var neden başka bir şey

Enteresan; İnternet Altyapı Sorgulama - GÖKNET İLETİŞİM A.Ş. şuradan sorgulama yapıp, ekran görüntüsü paylaşabilir misin? Farkı İSS’ler üzerinden altyapı sorgulaması yaptığın zaman nasıl sonuçlar elde ediyorsun acaba onları da ekleyebilirsen buradan belki ona göre yardımcı olabilirler, modemden hat değerlerini de ekler misin sana zahmet ona da bakalım.

1 Beğeni

xDSLFwVersion: FwVer:5.10.6.0_B_A60901 HwVer:T14.F7_0.0
Line State: Up
Modulation: ITU G.993.2(VDSL2)
Annex Mode: ANNEX_B

TPSTC type: 64/65B PTM TC

near-end interleaved channel bit rate: 22688 kbps
near-end fast channel bit rate: 0 kbps
far-end interleaved channel bit rate: 1123 kbps
far-end fast channel bit rate: 0 kbps

near-end FEC error fast: 0
near-end FEC error interleaved: 273718326
near-end CRC error fast: 0
near-end CRC error interleaved: 453946
near-end HEC error fast: 0
near-end HEC error interleaved: 0
far-end FEC error fast: 0
far-end FEC error interleaved: 0
far-end CRC error fast: 0
far-end CRC error interleaved: 0
far-end HEC error fast: 0
far-end HEC error interleaved: 0
DSL uptime :3 days, 9:51, 33 secs
DSL activetime :0 min, 14 secs

Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 13.8 dB
output power upstream: 0.2 dbm
attenuation downstream: 10.5 dB

Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 10.5 dB
output power downstream: 14.4 dbm
attenuation upstream: 8.3 dB

@EFG @ModeratriX @Ugur.Aydogan @Baran Yardımcı olabilir misiniz acaba?

1 Beğeni

Fiber var diye söylediğin ankastre resmini çekip atar mısın

Ekran görüntüsü olarak eklemen mümkün mü böyle pek sağlıklı olmuyor çünkü, sana zahmet. :blush:

1 Beğeni

Bakın evde ftth varsa türk telekom fiber siyah küçük ankastre üstünde tt yazıyorsa. Türk telekom daha açmamışsa gözükmez dostum. Alt yapıda bu var diye kayıt etmesi gerekiyor türk telekom onu yapmamıştır

peki aktif edilmedi diyelim. vdsl geçiş yapmak istiyorum misal tekrar kayıt açacagım oda olmazsa artık salıcam ugraşmıyıcagım.sizide ugraştıyorum kusura bakmayın şansımı bir daha deniyeyim cevap veren herkese teşekkür ederim :slight_smile:

Vdsl geçiş işlemi
Sen destek aç
Yardim merkezi - işlemler - paket - hayır de - destek aç

Yaz oraya benim yapa alt yapım çok kopuyor ne yaparsam yapayım yapa alt yapısı üzerinden düzenlemelerim işe yaramıyor benim hattı vdsl hattına geçirir misin.
Yaz bakam ne olacak :slight_smile:

bir deniyeyim teşekkür ederim ilginiz için

Sakin ol şampiyon :slightly_smiling_face: direk etiketlemene gerek yok. Doğru dürüst destek kayıt açılırsa olur. Birden fazla yazmasın yazarsa çok dosya ileri kayıyor :+1:

Şampiyon? Destek kaydıyla çözülmeyen işi bu şekilde çözüme kavuşturduk, o yüzden yazdım belki yardımcı olup işi çözülür, destek kaydına bakan kişiler otomatik bot gibi cevap veriyorlar. 6 ay kesik olan İnternet’i çözmeye çalışırken çalışanların yaklaşımını, bilgisini falan öğrendim.

1 Beğeni