YAPA-VAE Geçiş

iyi günler saha ekibi gelip yapadan saha dolabına bagladık diyorlar ama ben hala yapaya baglıyım ?
modeme tekrar kurulum yaptılar ama malesef hala yapaya baglıyım nasıl çözebilirim bu durumu ?
ankastreden dsl baglantısı yaptılar intternet var ama vae gelmiyor. hala yapadayım. nasıl düelicek bu veya nasıl çözerim

YAPA ile VAE ne olduğundan tam emin misiniz?

evet yapa santralden geliyor vae ise saha dolabı veya yer altından geçen evlere dagılan kaboldur :slight_smile:

Tamam o zaman, umarım en kısa zamanda düzelir.

düzelmiyor malesef. gelen ekip saha dolabına baglı diyor türknetden baınca hala yapadayım yani portum hala yapada vede bu durumu düzeltiyecekler gibi.

1 Beğeni

@ModeratriX @Baran

YAPA VAE geçişi sonrasında hızda bir fark oldu mu?

hayır hala yapadaki gibi

Aslında yapılan işlemlere göre VAE geçişi tamamlanmış olması gerekiyor. TurkNet Online İşlemler Merkezi - Teknik & Destek - Yardım Merkezi - İşlem - Paket Tarife Kampanyamla İlgili Destek istiyorum bu adımları izleyerek destek kaydı oluşturun, temsilci inceledikten sonra tarafınıza dönüş sağlayacaktır.

şuan vae geçiş kayıtım daha kapanmadı. hala TurkNet saha ekibi yönlendirildi
bir şey daha soracagım gelen ekip yerinde hizmet parası alır mı ?
sadece ankastreden baglantı yapıp gittiler

Sizden kaynaklı bir durum olmadıkça ücret alınmayacaktır.

Tamam teşekkür ederim.
Geçti galiba yapa profili seçiminde bir fark olmuyor bu günde tamamlanır umarım her şeyi

Yapa turknetin kendi vdsl altyapısıydı fakat gigafibere yatırım yapıldığı için yarıda kesildi bu altyapı projesi. Vae ise turk telekomun kendi vdsl altyapısı.

Dün mesajdan konuşmustuk sahada fiziksel sorun varmış galiba port yanlış takıldı umarım düzelir.
Tekiz saha ekibide gelip ankastreye adsl hız geldigini belirti.