Yapa talep

Mahallede TurkNet kullanım sayısı bayagi fazla yapa altyapı talep etme şansımız olurmu yada yapa altyapı çalışması neye göre yapıyor TurkNet

Biz de o durumdayız. ama sanırım çok ağır işliyor ve en çok büyük iller de kurulum yapıyorlar.

YAPA’nın size gelip gelmeme durumu için talep ya da sorgu yapamıyorsunuz. Şartlar elverdiği zaman zaten TurkNet kendisi altyapısını getirecektir.

2 Beğeni

Selamlar, YAPA santralleri belirlenen iş planına göre genişletiliyor. YAPA santralleri genişletmek amacıyla uygun olan tüm bölgelerin araştırılması ve altyapıların uygun olup olmaması kontrol edildikten sonra geçiş işlemleri planlar dahilinde başlıyor. Umarım kısa süre içerisinde sizin bulunduğunuz bölgeye de YAPA santralleri gelir.

Merhaba. güncell yapa kuralın yerlerin listesi varmı. veya planlı çalışma benzeri bir durum gibi. örnek planlı çalışmada falanca ilinde veya ilçesinde YAPA kuralacak Şu tarihte diye

Yapa insanı pişman edebiliyor. benim adreslerimden biri santralin yan binası idi. aradaki mesafe 10 metre. dolayısıyla modem hat kapasite ayarlarında 120 down, 60 up gözüküyordu. sonra bir sabah uyandım internet yok. “sizi YAPA’ya geçiriyoruz” dediler. 8-9 gün internetsiz bıraktılar. 3 mbit down, 400kb up ile YAPA geldi. sonra şikayetler, arıza kayıtları falan derken son 2 senedir 12 down 12 up. canım internet mahvoldu. sürekli evde çalışıldığı için de telekom altyapısına dönemiyorum orada çünkü yapa’dan normal altyapıya dönmek yine bir süre internet kesintisi demek…

Hayır böyle bir liste yok

Adresinize yakın olan santral binası değildir büyük ihtimalle saha dolabıdır. Yapa ya geçince sizin hattınızı santral üzerinden hizmet verecek şekilde bağlamışlardir bu yüzden hız kaybı olmuştur. Ama bu kadar hız düşümü olduğunda talep ettiğinizde tekrar vae ye alabilirlerdi

1 Beğeni

bir kaç gündür araştırmdım, bulamadım. ama olması gerekirdi. zor bir şey değil.

sanırım arkadaş santral ile saha dolabını karıştırmış olabilir. eğer dediği gibi santral ile arası 10 m olsa ve de yapaya geçse o mesafeden hızı 90-40 tan aşağısı olmazdı. altyapı değil bakır, pamuk ipliğinden bile olsa o hızları alırdı. :slight_smile:

1 Beğeni

bence böyle bir liste var. cem beyin çekmecesinde olduğunu düşünüyorum ama ispat edemem :slight_smile:

1 Beğeni

orası kesin :slight_smile: ama aboneleri dört gözle bekliyor .

cem beyin çekmecesinin anahtarı olan arkadaş bana ulaşsın :joy:

adresime yakın olan saha dolabı değil santral. saha dolabı olsa saha dolabı yazardım. santral olduğu için santral yazıyorum. bildiğin dümdüz santral. daha önce telekom abonesiyken bir sorun yaşadığımda görevlilerle birlikte fiziksel olarak port bile değiştirmiştik. hatta benimle aynı sokakta oturan başka bir TurkNet’linin evinden çıkıp, iki adım atıp santrale girdiği sonra evine dönüp evinde 4mbit internet kullandığı videoyu izledim twitter’da. onu da sallamadılar. ben de yazdım eskisine alın beni diye bin kere beni de sallamadılar. artık yeni kesintiyi de kaldıramayız o adreste. 3 kişi evden çalışıyor.

eğer dediğin gibiyse sen zaten yapadan da önce direkt santralden alıyordun interneti. yapaya geçince de santralden alacağın için herhangi bir fiziksel kablo değişimi falan yaşamadın. sadece santralde turknetin cihazına bağlandın. ya cihaz bozuk yada port sorunu tarzı bi sıkıntı var. sonuçta o kadar yakınsın ve herhangi bir altyapı değişimi olmadan bu hız düşüşü normal değil. tabi birileri seni dibindeki santralden alıp km lerce öteden bir yere bağlamadıysa. :slight_smile:

santral bu evim de karşısındaki :slight_smile: Google Maps

1 Beğeni

hocam bu santral tarih kokuyor. böylece internet hızı da tarihi bir hız. :joy:
adamlar sit alanı olduğu için yeni cihaz takamıyorlardır. :joy: :joy: :joy:
tabi ki ironi yapıyorum. :slight_smile:

baktım da sokaktaki her bina tarihi neredeyse :joy:

@EFG müsait olduğunuzda bakabilir misiniz mümkünse

1 Beğeni