YAPA SNR Değerleri

Merhaba, bu ay TurkNet Yapa profili olarak internet açtırdım. 35mbitlik paketin uygun olacağını söylediler. Bazen internet kullanılamaz oluyor, kopma gibi değil ama hiçbir sayfaya bağlanamıyorum. Sürekli sayfa yükleniyor gibi gözüküyor ama discordda vesaire hiçbir sorun yaşamıyorum. Nperf sitesinde hız testi yaptığımda 20-25 mbit gibi gözükürken hızım speedtest sitesinde yaptığımda 1-2 mbit gibi değerler çıkıyor. SNR değerlerimin ise ikisi de(up/down) 6 civarında. Bazı zamanlarda ikisi de 3 civarlarına düşüyor, hattımda kopma olmuyor ama internet yukarıda belirttiğim gibi kullanılamaz oluyor. TurkNet Online İşlem Merkezi menüsünden sürekli aynı cevaplarla(modeminize ulaşan hız normal, 3 test yapıp yollayın), sorunuma hiçbir şekilde çözüm üretmeden yollanıyorum. SNR değerlerim yapa için düşük mü bilmiyorum, sizce ne yapabilirim; nasıl bir yardım alabilirim? Bu arada OYUN profilinde kullanıyorum ping sorunundan dolayı. Kesintisize geçtiğimde ise 24 civarı bir hız veriyorlar ve maks SNR değerim 12 civarında oluyor ama bu sefer Türkiye içinde dahi 60dan düşük ping alamıyorum. Santrale olan uzaklığım ise 976 metre gözüküyor(TOBB GEN MÜD-12).

1 Beğeni

Sorun olmaması lazım. Kablolu mu bağlanıyorsunuz?

@Selcukssn evet hocam, wifi vesaire olarak da hiçbir şey açık değil. Sadece tek bilgisayara kablolu bağlantı var. Bir süre hiçbir site açılmaz oluyor. Bu SNR değerleri yapa için normal bi acaba? 3-6 arasından bahsediyorum.

SNR değeri 6 db den düşük olduğu anda problemler başlar.

siteye girmeyebilir, zaman aşımı yaşanabilir.

Tam olarak o sorunları yaşıyorum, hız çok düşük gözüküyor. Siteye girmiyor veya yükleniyor gibi olup zaman aşımına uğruyor.

ankastreden modeme bağlayın öyle bir bakın snr değerine orada da aynıysa sizden kaynaklı değildir, TurkNet’e destek kaydı açarsınız

Bunu kendim yapabilir miyim hocam, yoksa elektrikçi vesaire mi çağırmam lazım?

biraz anlıyorsan yapabilirsin tabi ankastreden kendi kablon belliyse daha kolay olur işin.

buna benzer

1 Beğeni

Oyun profilinin snr Margin değeri genelde sınırda yani 6db oluyor. Modemde snr değiştirme ayarı varsa onu deneyin bir de.

@billakgl ün dediği gibi eğer anlıyorsanız ankastreden ölçmeniz de bir seçenek.

@Selcukssn
@billakgl

Tekrardan merhaba, bilgisayara gelen hat değerlerimin en iyi hali böyle:

Yine de ankastreden test yapmam gerekli mi sizce?

iyi bir bağlantı için 6 sınır zaten ama arada 3 e düşüyor diyorsan iç tesisatta problem var mı diye ankastreden bir süre değerleri takip edebilirsin.

Ama kesintisizde 12 ye çıkıyorsa ben ankastreden olmadığını düşünüyorum santraldeki uçta veya altyapıda bir sorun olabilir.

YAPA profillerinde OYUN ve HIZLI’da snr margin 6db oluyor. KESİNTİSİZ’de 12db, STANDART’ta 8db oluyor. Zayıflama değerleri normal gibi. OYUN değil de HIZLI deneyin bir de profil olarak hız probleminiz çözülebilir.

Merhaba, yorumlarınız için çok teşekkürler @billakgl @Selcukssn

Hızlıya geçiremedim hiç, hızlıda hiçbir şey değişmemiş gibi davranıyor ve oyun oynadığımdan fastpath ping değerlerine ihtiyacım da oluyor. Acaba müşteri hizmetlerinden istesem, kesintisiz SNR değerlerinde bana fastpath gibi bir durum sağlanabilir mi? Yani bana gelen hızı kısıtlayabilirler mi?

Ne yazıkkı mümkün değil o durum.