YAPA santralinden VAE hizmet almak

Merhabalar,

Yakın zamanda abone oldum, abonelik aktiflendikten sonra teknik bilgiler kısmında santral bilgisine baktım ve ardından Türknetin YAPA santrallerini belirttiği makaleyi gördüm. Benim hizmet aldığım santral TÜTÜNÇİFTLİK-100, bu santralin YAPA olduğu belirtilmiş ama ben ve 2 ev yanımdaki arkadaşım VAE hizmet alıyoruz. Bunun nasıl bir açıklaması olabilir? Fikriniz var mı? :grin:

Bende aynı durumdayım çınarlı 96 santralı yapa görünüyor ama bana vae hizmet veriyorlardır şuan onu bile alamiyorum garip :face_with_raised_eyebrow: :thinking:

Hat değerlerinizi ve TurkNet Online İşlem Merkezi teknik bilgiler ekranını ss atarmısınız.

Akşama doğru eve geçeceğim ancak o zaman atabilirim, şu an işteyim. Boş zamanımda forumu okurken bilgi alayım dedim :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

benim değerler bu şekilde ama internete bağlanmıyor

Hattınız saha dolabına bağlı olabilir saha dolabı ise santrale bağlıdır bu sayede VAE üzerinden hizmet alıyor olabilirsiniz.

Hat değerleriniz çok iyi. Bu hat büyük ihtimalle saha dolabından geliyor. Yapa ise direk santralden gelir. Yapa da bu hızlara ulaşamayabilirsiniz. Dilerseniz paket değişikliği menüsünden 75 yada 100 mbit’lik pakete geçiş talep edebilirsiniz.

Teşekkürler, benimde aklımda vardı. Deneyelim bakalım o paketleri de :slight_smile:

Paket değişikliğini nasıl hzılandırabilirim 3 gün sürüyormuş :smiley:

destek kaydı açtım ve 24 saat içerisinde geçişim yapıldı.

Talebinizi OİM üzerinden iletebilirsiniz ama biraz sabretmenizi öneririm :blush: