YAPA Profilinde "Oyuncu modu" neden yok?

Merhaba. Bugünden itibaren TurkNet 1.6 KM ilerideki Türk Telekom santraline kendi cihazını koydu fakat, TurkNet Online İşlemler Merkezi’ndeki YAPA Profili kısmında sadece “Standart” ve “Kesintisiz” modları var. Oyuncu modu neden yok? Eklenebilir mi eskisi gibi? Oyuncu modu, hattımı FastPath’e alarak pingi düşürür ve hızları arttırır bildiğim kadarıyla. ^-^

Destek kaydı açın durumu belirtin. Oyuncu modunda ping oldukça düşer ama mevcut hızınızda 2/3 mbit düşecektir. Yeni geçiş yapıldığı için olabilir. Destek kaydında iletin düzelecektir büyük ihtimalle.

1 Beğeni

Ne yani FastPath pingi düşürürken, hızı arttırmaz mı?

Hız çok azda olsa düşer.

1 Beğeni

Hız düşer ama ping düştüğü için daha verimli kullanım sağlanır.

1 Beğeni

Peki birşey soracağım. Ben Upload hızımın daha da artması için TurkNet’e ADSL2+ AnnexM talebinde bulundum. Download ve Upload eşit olarak biraz daha artar mı? ADSL2+'nın en güncel teknolojisi. Mesafem 1.6 KM o yüzden soruyorum. Deneysel olarak istedim zaten.

Mesafeye göre hız verilir o yüzden artış olmaz.

Fastpath pakette anlık geçişini sağladığı için pingde azalma olabiliyor interleaved de paketler biraz daha geç yükleniyor ping yüksek çıkabiliyor down ve upload kısmında interleaved ping kısmında fast daha uygun oluyor murat hocamın dediği gibi fastpath de down ve up kısmında düşüş olabilir

2 Beğeni