Yapa profilimi değiştiremiyorum, yayın yaparken internet düşüyor

Yapa profilini değiştiremiyorum, değiştirmeye çalışırken karşıma bir seçenek çıkmıyor. Yayın yapmaya çalışırken internet bağlantım düşüyor, belki profili değiştirirsem düzelebilir diye düşünüyorum.

OİM deki hata uzun zamandır var ve henüz çözemediler. O neden ile hangi profile geçmek istiyorsanız OİM e yazmanız gerek.

Hata değil, geliştirme yapılıyor profillerde bu yüzden seçenek yok ilerleyen zamanlarda gelecek profiller.

1 Beğeni

Peki kaç tip olacak?

Daha önce sanırım 4 tip idi.

• Oyun
  • Hızlı
  • Kesintisiz
2 Beğeni

Kaç tip olacağı konusunda bilgim yok ancak SNR düzeltilecek gibime geliyor.

1 Beğeni

Sırayla denemek isterdim ama OİMi meşgul etmiş olacağım. Yayın yaparken internetimin kopmasını hangi profil çözebilir acaba öneride bulunabilir misiniz?

Oyun veya standart profillerini deneyin.

1 Beğeni

Elinizde Asus ya da keenetic modem var ise oradan da manuel snr ayarı yaparak biraz hız kaybederek stabilite sağlayabilirsiniz.

1 Beğeni

Ha bu yapa profili değiştirmek modem arayüzündeki snr ayarını değiştirmeye mi yarıyor. Yani tüm profilleri elimle deneyerek yapabileceksem araştırıp deneyebilirim.

Tam olarak öyle sayılamaz, örneğin oyun profilini seçerseniz (ki şu an o ayarlarda bir iyileştirme yapılıyor) sunuculara attığınız ping süresi azalıyor.

Anladım. Şu an oyun profilini istesem ne yapmam gerekiyor?

Nerede oturuyorsunuz?

Üsküdardayım genel olarak. Santral yakınlığım 450 mt

Cmd’yi açıp 1.1.1.1’e ping gönderir misiniz? Kaç ms çıktığını söyleyebilir misiniz?

Ping statistics for 1.1.1.1:
Packets: Sent = 267, Received = 266, Lost = 1 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 18ms, Maximum = 22ms, Average = 18ms

Tamam, standart veya hızlı profildesiniz. Hangi modemi kullanıyorsunuz?

1 Beğeni

TurkNetten aldım: VMG8623-T50B

profiller tekrardan mı gitti yoksa sadece bende mi ?

arada bende de gidiyor ama şu an var, bakım vs. yapılıyorsa arada gidiyor sonra tekrar geliyor.