Yapa Profili Değişmiyor

Bilemem ne kadar süreceğini telekom 2020 sonuna kadar vdsl olmayan yer kalmayacak demişti.

1 Beğeni

bütün vdsl ler de en az saha dolabına kadar fiber kablo olacakmı.

Vdsl dediğimiz şey saha dolabına kadar fiber sonrası bakır zaten :slight_smile:

1 Beğeni

demek ki o aradaki kabloyu da fiber yapınca gerçek anlamda fiber internet oluyor sanırım… çok mu maliyetli o aradaki bakırı fiber kabloyla değiştirmek peki :slight_smile:

Telekoma kaldıysa işimiz :slight_smile: Allah yardımcımız olsun. Sorun şu ki internet ile ilgili bir sıkıntı yaşayınca 7/8 mbps hızları alınca yanı başımdaki binadaki hız beni deli ediyor. Ben kağnı hızında internet kullanırken yanımdan jet hızıyla geçiyorlar gibi hissediyorum.

1 Beğeni

Adamlara VDSL’i kavga dövüş yaptırıyorsak artık bilemeyeceğim…

1 Beğeni

bir de şu açıdan bak. sen sindire sindire yavaş yavaş, sakin bir şekilde kullanıyorsun interneti :slight_smile:

1 Beğeni

direk fiber olması için kan dökülmesi lazım o zaman :joy:

2 Beğeni

Eskiden 50 Mbps Superonline Fiber müşterisiydim o dediğin bana işlemiyor. Cinnet noktasına geliyorum bazen. Direkt kablo ile bağlı kullanımlarda 65 Mbps gören insandım ben, gel gelelim şimdi bulunduğum yerde fiber altyapı yok.

2 Beğeni

kötü olan ise süperonline da her yerde fiber vermiyor… hayırlısı bakalım. umarım bi an önce hızlı bir internete kavuşursunuz :slight_smile:

Umarım. Bundan sonra ya YAPA santraline yakın bir yere taşınırım ya da Superonline Fiber altyapısı olan bir yere, ev ararken kriterim bu olacak. Şimdi oturduğum yere taşındıktan 6-7 ay sonra o bahsettiğim kaldırımdan hat çektiler. TT vardı iptal etmiştim binada altyapı yok diye.

3 Beğeni

anladığım kadarıyla taşınmadan önce telekom aboneliğiniz vardı, taşındığınız yerde telekom altyapısı olmayınca TurkNet 'e geçtiniz. tabi sizin orada vae altyapısı olmayınca TurkNet sizi uzak bir yapa santraline bağladı. şu anda @HKN dediği gibi altyapı çalışması var. ve de bu sene bitmeden vdsl gelecek demiş telekom :slight_smile: o zaman sabretmekten başka ya da taşınmaktan başka çözüm yok :slight_smile:

2 Beğeni

Evet Superonline altyapısı olmayan bir yere taşındığım için mecbur TT bağlattım. Sonra yeni taşındığım binada altyapı yok diye karşılıklı fesih yaptım, onda bile haciz vs bir ton uğraştım sonunda haklı olduğum ispat oldu. TT borcu silindi. Ben de altyapı gelince TT’e tövbe ettiğim için direkt TurkNet bağlattım. Aboneliğimin 6.ayından sonra falan YAPA ya dahil edildim. YAPA dan önce bu hızı (7/8 Mbps) yine alıyordum, bağlantım ADSL’di çünkü. Bu kez de YAPA santraline 2398 metre uzak olma sorunum var. Dibimdeki bina 85 Mbps alıyorken benim 7/8 Mbps alabiliyor olmam sorunu var. İnternet biraz şans işi Türkiye’de. Bulunduğunuz yere daha önce çekilmiş olan hat vs. önemli. (Bu arada yeni olduğum için 12 saat beklemem gerekiyordu. Mesaj limitim dolmuştu, geç cevap için kusura bakmayın)

1 Beğeni

12 saat beklemem gerekiyordu yeni olduğum için limit yedim. Geç yazdığım için kusura bakmayın. @Hakan bey
Durum tam da böyle, yukarıda adresini verdiğim bina sağdaki beyaz bina. Fotoğrafı çektiğim pencere benim bina ve üzerinde TT yazan kutu işaretlediğim kaldırımda. Binaya ordan kablo çektiler.

1- Şimdi sorum şu; beyaz binaya da burdan hat çekilmişse benim de Vae kullanmamda port dışında başka bir engel var mı?
2- Bahsettiğiniz altyapı çalışması bittiğinde VDSL mi kullanabileceğim, yoksa daha yakınıma YAPA santrali kurulacak ve ben oraya mı dahil olacağım?
Teşekkürler.

1 Beğeni

aynı şekilde bende yapa seçimi yapamıyorum ne yapmalıyım ?

profillerde güncelleme ve geliştirme yapılıyor şuanda kısa zaman sonra aktif olacak.

1 Beğeni

İsterseniz internet arıza bölümünden kayıt açıp profilinizin değiştirilmesini isteyebilirsiniz.