YAPA Ne zaman gelecek?

Merhaba bundan yaklaşık 3 sene önce ilk TurkNet’e geçerken müşteri hizmetleri aboneliğimi başlatırken YAPA bölgesinde olduğumu ve 100mbit hız alabileceğimi söyledi ama malesef geçtikten sonra 35mbit almaya başladım ve YAPA’da olmadığım söylendi. Şimdi aradan 3 sene geçmesine rağmen hala YAPA’dan ses yok bunu nasıl öğrenebilirim ?

Merhaba , 100mbps ye kadar demiştir muhtemelen. Sorguda halen yapa olarak görünüyorsa destek kaydı açıp sorabilirsin. Altyapı sorgusunda kaç mbps yapa olarak gösteriyor ?

yok özellik altını çizerek YAPA’ var dediler ve şuanda 50mbit gözüküyr sorguda

Destek kaydına sorguda 50mbps yapa göründüğünü fakat Vae altyapısında olduğunuzu yazın.

Yanlış bilgi vermiş olabilirler, santrale Yapa yatırımı yapmaktan vazgeçmiş olabilirler. Sorguda Yapa görünmüyor ise kayıt açmanın anlamı yok.

1 Beğeni

Merhaba Hakan Yıldırım,

3 sene evvel arkadaşın belirttiği gibi VDSL hizmet alabileceğimi ve VDSL hizmetiniz tamamlanması adına VDSL modem almam gerektiği söylendi.
Modem alındı VDSL olarak kaydım yapıldı ve haftalar sonra port temini ile YAPA alt yapısına alındım.
Şuanda da 2100 metre uzaklıkta olduğundan YAPA olmanız değişmez ADSL hizmeti alabilirsiniz dendi.
Yollar içerisinde YAPA ve VDSL olmama rağmen VDSL ADSL olarak değiştirmişler ama YAPA dayım halen…
1- 2100 metre olsada alt yapı kontrollerinde olduğundan en yüksek hızı ayarlamak TurkNet in elinde değil mi?
2- 100mp olmasada hesaplarım ve bu işlerle uğraşan mühendisler en az 45-65mp arasında indirme değeri sağlayıcının elinde olan en yüksek yükleme hızı verilebilir dendi.
3- Türk Telekom’da YAPA alt yapısında olanlar ADSL hızının çok üstünde alması gerekli diyerek bahsettiğim hızları almanız mümkün dendi.
4- 2018 yılından 2019 yılı sonuna kadar yaptığım şikayet kayıtlarını sistemden silmişler.

Eğer yukarıda belirtilen sıkıntılar ile destek bileği paylaşımı yaparsanız sevinirim.

Dostum yapa-vea farketmez o mesafede 45/50 alman mümkün değil

VDSL olsam dahil mi?
VDSL var diye sattılar?

Telekom da saha dolapları içinde güçlendirici cihazlar bulunuyor ve sinyalleri güçlendirip abonelere 2100 metre gibi değil de 300 metre mesafedeymiş gibi hizmet verilebiliyor. TurkNet in Yapa sında saha dolapları kullanılmıyor. Bir güçlendirme söz konusu değil. Eğer komşularınızdan vae VDSL altyapısında dediğiniz hızları alanlar varsa vaeye geçiş için talep oluşturun. Geçiş olmaz ise vae den hizmet veren diğer ISS lerden hizmet alma yoluna gidin. Ayrıca o işlerle uğraşan mühendislere de TurkNet Yapa sının bu şekilde olduğunu anlatın.

Ben kimle görüşüyorum? TurkNet çalışanımısınız?

Bildiğim kadarıyla değil, ama TurkNet müşterilerine moderatör arkadaşlar dahil olmak üzere çok yardımı dokunuyor.

1 Beğeni

Hayır çalışan değilim. Sizin gibi TurkNet abonesiyim