Yapa Mesafe ve hızınız?

Merhaba Arkadaşlar öncelikle bu konuda VAE’den YAPA ya geçenlerin santralle modem arasındaki mesafe ve hızlarını paylaşması Genel olarak VAE deki kullanıcıların metre ve kilometre farkına bakılarak uzak olan santrallerde ne kadar hız alabileceklerini öğrenmeleri VAE kullanıcıların YAPA gibi bir vaziyete karşı ne yapabilecekleri hakkında daha bilgili olabilirler mesela şuanda YAPA dayım 3 km var santralle aramda hat değerlerim aşırı zayıf iç tesisat ta sorun yok bunu kafaya takmayalım kafalarına göre bazı kullancıları çekiyorlar benim gibi ve bu yüzden şuanda 1 mbs den daha düşük kullanılmaz bir internetteyim bu yüzden Mesafelerimizi ve hız değerlerimi atmamız Belki YAPA dakilere bile faydası görülebilir . Şimdiden destekleriniz için teşekkür ederim.

Konudan bağımsız olarak eğer 3km mesafede iseniz ve bölgenizde VAE varsa tavsiyem oraya geçmeniz.

Ah zaten geçebilsem geçicem bölgem olan sultanbeylide kapsamlı bir santral çalışması sürdülürülmekte muhtemel olarak alt yapılarla alakalı bu çalışma yüzünden şuanda bağlı bulunduğum santralde VAE alt yapısı için port bulunmamakta turknetin facebook üzerinden bana yazdığına göre zaten takibinde olduklarını port durumunda işlemleri gerçekleştireceklerini belirttiler . Yapabileceğim tek şey beklemek :confused: Son olarak ekleyeyim santral çalışması başlayınca açık olan portlar da kapandı muhtemelen çünkü 8 gün öncesinde alt yapı bir ara açıldı ve port durumu da,vardı herhangi bir port sorunu yaşanmamaktaydı santral çalışmasına gene girince portların hepsi bir anda kapanmış olabilir açık olanlar bile muhtemel olarak kendi sistemlerinden baktıklarında port göremiyorlar bu yüzden de bekleme vaziyetindeyim. Bunun haricinde YAPA santral mesafenizi ve hızınızı paylaşmanız genel olarak kullanıcıların işine yarıyacaktır .İyi günler dilerim.

1 Beğeni

Anladım, eğer takip ediyorlarsa çok iyi

1.8 km ye maksimum verebileceği bu.

1 km den sonra düşüyor hız adsl e.

Bölgeye VDSL gelmişken hızımı VAE’de 11 Mbps’den 80 mbps’ye kadar çıkarıp müşteri memnuniyeti sağlamak varken YAPA’ya geçirip hızı 2-3 mbps ye kadar düşürüp müşteri mağduriyeti yaratıyorlar.

VAE geçiş talebinde bulundunuz mu?

Aralık, Şubat’ta ne kayıtlar açtım Nisan’da geçirmeyi kabul ettiler ama hala geçiremediler.

Şuan vae deyim 30.06.2020 de yapa altyapısına geçil olacakmış. 1000 metre mesafem var santrale sizce ne kadar hız alabilirim. Hat değerlerini buraya bırakıyorum. kaçtest

YAPA ADSL de 1300 metre mesafede 18mb download ve 1.3mb upload alıyordum. Ankastre ve bina içi tesisatınızı kontrol edin. Ayrıca modeminiz de eski ise yeni Vdsl bir modem ile değiştirin.

İş tesisat sorunlu değil ama modem eski adsl2 bir modemim var. Vdsl olarak vereceklerdi bana ama dedim adsl verin sora modem alınca vdsl e geçiş yaparım.

Letgo dan ikinci el bir Vdsl modem almanızı öneririm. Hemde ucuza 150 TL ye kadar Airties Air 5650 bulabilirsiniz. Ama İSS verdiğinden değil. Üreticinin kendi modemini alın.

Bir tane vdsl2 modem almak şart oldu artık. Alacağım en yakın zamanda.

1 ay kadar önce Airties Air 5760 modemi letgo dan 200TL ye aldım. Adam 1 ay kullanmış ve jelatini dahi üzerinde idi. Sonra İSS kendi modemini vermiş. O da atmış bir köşeye 1 yılı aşkın bir süredir bekliyormuş. Şuan o modemin piyasa değeri yaklaşık 900TL. Şayet böyle uyguna bulabilirsen kaçırma al derim.

piyasaya baktım 300 e vdsl2 modemler var. askerden gelince alırım bi modem artık.

1 Beğeni