YAPA İnternet 2.5 Mbit sorunu

Merhabalar, ben bugün TurkNet’e tamamıyla geçiş sağladım. Normalde başka isslerde 10 mbit adsl alabiliyordum ve TurkNet’te sorgulama yaptığımda YAPA Aktif altyapıda bulunduğumu ve 35 mbit alabileceğimi görünce hemen başvurumu yaptım. 2 haftanın sonunda bugün internet geldi ve aldığım hız sadece 2.5 mbit ( :smile: ) yani şu anda aynı binanın üst dairesinde TurkNet sitesinde ne hız alırım menüsünde baktığımda orası da 35 mbit gözüküyor :smiley: Yani böyle bir olayla karşılaşmayı beklemiyordum, sorduğumda ise hattıma adsl gelebildiğini söylüyorlar. Peki bunu bana neden üye olmadan söylemiyorsunuz da koca koca “Tebrikler, yapa altyapımızdasınız. 35 mbit alabilirsiniz.” gibi gibi şeyler yazıyorsunuz. Ben bu sorunu nasıl çözebilirim bilginiz var mı sizlerin?

Modem deki hat değerlerini atar mısın orda vdsl yada adsl yazması lazım birde online sistemde teknik bilgilerde ne yazıyor

untitled

Bir de utanmadan böyle bir mesaj alıyorum :smiley: Şu an TurkNet ne hız alırım menüsünde bir üst dairem sözde benim gibi 35 mbit alabilecek gözüküyor hala, bari ayıptır onu düzeltin yav 3 mbit internet veriyorlarmış bana, sanki yıl 1990 :smiley: Ben herhangi bir ücret ödemeden bu hizmeti nasıl kapatabilirim çünkü böyle bir saçmalık olamaz

İlk 30 gün içerisinde iptal etmeniz durumunda ücret alınmaz sizden

Modem gereken hızda buluşmuyor başlığı altından destek kaydı oluşturun.

Zaten en son attığım fotoğraftaki geri dönüş o sekmeye yaptığım destek kaydından geldi.

Ayrıca santrale olan uzaklığım da 1900 küsür metreymiş, yani zaten bu mesafeden bana nasıl 35 mbit vermeyi düşünüyorlar onu da bilmiyorum. Bunu bana keşke üye olmadan önce de söyleyebilseler.