Yapa hızım düştü

VAE Upload Max değeri 8 Mbps’dir.

Uploaddan vazgeçmek istemiyorum ama download hızımında düşük olmasını istemiyorum arada kaldım resmen

usta vae geç sonra tekrar yapa geç, bana dua edeceksin sonra. bunu dene ve etkisini gör :slight_smile: ısrarcı ol adsl olsa bile vae geç sonra zaten yapa geçiş yapacaksın

(Santral Uzaklığı /Admin Statü) seçenekleri YAPA kullanıcılarına özel midir?

talepte sordum vae geçişi sonrası tekrar yapa geçişi yapılmıyormuş riske atamadım. Upload lazım olduğu için riske atamıyorum.

Merhaba, sorun devam ediyor mu?

Forum’da benle birlikte YAPA’da olup hızı düşen 3. kişi var görebildiğim kadarıyla. Ne oldu birden bire?

talebe 3 4 defa daha yazdım düzeltin bakın diye ama yapabilecekleri birşey yokmuş hat kalitesi 1 günde 35 mbit düştü heralde tt iyi para ödüyor. Bu gidişle emini mherkez zorla vae geçirilecek

Vae aslında güzel hizmet fakat uploada sınır koymasalar çok daha iyi olacak gigafiberi aratmaz bana kalırsa. bana 100 e 50 verseler o bile yeter fazlasını istemem

herkese vae de iyi hızlar verilmiyor ki benim 17’ye düştü. Naptılar bu Yapa’ya bir kimse de çıkıp bilgi vermiyor ki.

Saha ekibi yolluyorlar eve fakat sorunu çözmek yerine cihazla modemde görünen hızı görüyorlar sonra gidiyorlar. Ben eve ekip gönderilecek dediği zaman sandımki binadaki hattı yenileyecek yada saha dolabına gidip sorunu çözmek için çalışacak ama nerde

Ne tt saha ekibi, ne TurkNet saha ekibi işe yaramıyor bu durumda. Tek çare port değişimi, onu da TurkNet bildirecek tt santralden port değişecek. Santralden port değişimi istiyorum diyin ısrarla, ben de port değişimini bekliyorum 2 kere başıma geldi bu olay 2 kere port değiştiler ve düzeldi.

bana ne port değişimi ne ortak çalışma önerdiler. en son telekom port kontrolü yapıyor yazdılar bugün 11. gün.

Daha önce cevap vermiştim sanırım TT fiber dönüşüm yaparken bazen bazı bölgelerde bakır kabloları devre dışı bırakabiliyor. Bu durumda size ulaşan hız düşüyor. Yaşadığınız sorun bununla ilgili olabilir.

Yokmudur bunun bir çözümü. ayrıca bakır kabloyu devre dışı bırakıyorsa hizmeti almaya nasıl devam edebiliyoruz

Bunun aynısın geçen sene bana destek talebinde söylediler, fiber dönüşümde yok benim çevremde o yüzden hikaye bunlar hocam yanlış anlamayın size lafım yok sizde ihtimaller arasında olduğu için yazıyorsunuz ama bu arkadaşın eminim port ile alakalı. Port ile alakalı olmasa bir kere “port kontrolü” yaptırmazdı telekoma. Port değişikliği çözümü olacaktır.

1 Beğeni

Yapa abonesinin port kontrolünü bildiğim kadarıyla TT yapmıyor ama emin de değilim. Dediğiniz gibi ben ihtimaller üzerinden yorum yapıyorum.

Tamamını değil o bölgeyi besleyen hattın bir kısmını devredışı bırakıyor olabilir. Bu sadece tahmin. Çünkü bir kaç abone de aynı şekilde mağdur oldu TT altyapı çalışmaları sırasında

Port kontrolünü de, değişikliğini de TT yapıyor. Santralde TT yetkilileri değişiyor, TurkNet yetkilisi sesli konuştuğumuz zaman söyledi. Bende sordum bunu ama onlar TT işlem sağlıyor dedi. Port değişikliği için bildiriyorlar, boş port varsa işlemler sürüyormuş. Tek yaptıkları bildirmek :smiley:

Zaten Yapa cihazları farklı bir odada veya rafta bulunuyor. Onlar da çok nadir port arızası oluyor. Haliyle TT Personeli yapacak. Yine talep eden taraf TurkNet olacak.