Yapa çalışmadı olacakmış

Arkadaşlar herkese merhaba. Bugün bana bit mesaj geldi türknetten. Yapa altyapısı geliyormuş ne zaman tamamlanır bu çalışma? Fotumlarda gördüğüm kadarıyla yapa gelince sorunlar yaşanıyormuş çok. Bana detaylı bilgi verebilecek birileri vardır aranızda. Gelen mesajı fotoğrafını bırakıyorum buraya.

TurkNet sizin santralinize kendi cihazlarını koymuş, artık oradan hizmet alacaksınız.

Bu çalışmanın saha dolabı ile bir alakası var mı? Bağlı olduğum saha dolabı 15 20 yıllık eski bir dolap. Saha dolabı yenilenmeden yapa gelebilir mi?

Sinyal size o eski saha dolabından değil direkt olarak santralden gelecek. Santrale mesafenize göre çok daha yüksek hız alma şansınız var.

Yeni santralden eve direk kablo mu çekikecek öyle mi olacak? Bir de TurkNet teknik bilgilerdeki santral mi bu bahsettiğiniz santral?

Merhaba, eğer santrale yakın iseniz çok güzel download ve upload hızları alabilirsiniz. Şuan ki dolabınızın eski olduğunu yazmışsınız sanırım adsl kullanıyorsunuz. Hızınızın her türlü artacağını düşünüyorum. Yapa altyapısında santralden gelen bakır kablo ile hizmet alırsınız.

yazı tura hesabı :smiley: bakalım ne olacak

1 Beğeni

santral ile aramda 1000 metre var iyi bir alabilir miyim?

Çok da yakın değilmiş, 30mbps download belki alabilirsiniz. Şu anki hızınız nedir ?

kendi isteğimle adsle geçmiştim vdsl modemim olmadığı için. 8 mbps hız alıyorum şimdi. hat değerlerim de bunlar. sizce hat değerleri nasıl çok anlamıyorum bu değerlerden.

Bir an evvel bir Vdsl modem al. Hatta bugün al.
Ama 1000 metreden YAPA ya geçmeyi kabul etme. Sonra dönüşü imkansız gibi. Vae Vdsl alma imkanın yani alt yapın varsa VAE de kal. Yaşanmış örnekleri hiç iyi sonuçlanmıyor.

Örneğin ben. 10 gündür DSL sinyalim yok ve YAPA dan VAE ye geçiş yapmaya çalışıyor. Ayrıca YAPA alt yapısında olduğumdan başka İSS ye de geçiş olmuyor.

Yapanın saha dolabı ile alakası var mı? Saha dolabına mesafem 100 metre çünkü.

Saha dolabı ile alakası yok. Santralden geliyor.

Üste ki görselde hat değerleri var. Vaede de durum içler acısı bence Yapa denenebilir :relaxed:

1000 metre uzaklığım var santrale. Nasıl olacak direk santrale mi bağlı olacağım saha dolabından ayrılıp yoksa saha dolabından mı direk gelecek yapa.

1 Beğeni

santral eve kadar kablo mu çekecek yani direk olarak?

Siz beni güldürdünüz Allah 'ta sizi güldürsün.
Hiç öyle şey olur mu? Yoksa YAPA da olan herkese direk eve hat mı çekecekler :joy::joy::joy:

Hattınız ve internetiniz yine aynı saha dolabından gelecek. Ama dolaptaki hızdan değil santraldeki hızdan faydalanacaksınız.

Bu da yol ne kadar uzun ise direncin o kadar fazla olacaktır. Hızın düşecektir. Ama yakınsan tadından yenmez.

santrale 1100 metre mesafem var. Kaç alabilirim en fazla?

Benim ile aynı mesafedesin. Saha dolabın yeni ve kullanılan port ile ev içi tesisatında yeni ise max. 20-25 belki 30mb ancak alırsın. O da en en en iyi ihtimal ile.

Şayet bir de kötü senaryo çizecek olursak dolap eski, port eski ve tesisat eski ise çilesiz günün geçmez. O zamanda Allah sabır versin.

Benim de sıkıntım o işte. Mahallede 2 saha dolabı var. İkisine de mesefem 100 metre. Benim bağlı olduğum saha dolabı eski. diğer dolay ise tip 7. Umarım sorun çıkmaz. Türk telekomdan sorgulama yapınca bir at sokakta yani yeni tipin olduğu yerde fibernet hipernet görünüyor. Benim sokak ise adsl halen. Alt sokakla aramda 50 metre var yok yani.