Yapa altyapısında olduğumu nasıl anlarım

Merhaba, İstanbul Beykoz’da yaşıyorum ve Türknetin blog sitesinde Beykoz’da yapa altyapısı olduğu yazıyor fakat online işlemler teknik bilgiler kısmından baktığımda VAE aktif olarak gözüküyor. Beni aydınlatabilir misiniz? YAPA santraline uzak olduğum için mi VAE aktif durumda ve bu santrallerin yerini tam olarak nereden öğrenebilirim?

Bildiğim kadarıyla yapada olanlarda vae offline yazıyor

Bir de yapadaysan teknik bilgiler kısmında yapa profilinizi ayarlayın diyor oradan da anlarsınız yapadaysaniz

Anladım teşekkür ederim fakat blog sitelerinde yaşadığım yerde YAPA olduğunu yazmışlar neden VAE kullanıyorum acaba bilginiz var mı?

Bence santarle uzaksaniz kötü sonuç alırsınız yakinsaniz geçiş talebi yapabilirsiniz,ama uzaksaniz en yakın TT saha dolabından hizmet almak mantıklı.

Şu an bağlı bulunduğum santral yakın eğer varsa YAPA santralinin nerede bulunduğunu tam olarak bilmiyorum. YAPA santrallerinin yerini öğrenebileceğim bir yer var mıdır?

Bu konuda pek bilgim yok maalesef, ama santralin adını Google da aratarak bir ihtimal haritalarda çıkar

Merhaba YAPA altyapı da olduğunuzu eğer abone değilseniz TurkNet sitesinden altyapı sorgulama da " Tebrikler Aktif Altyapimizdasiniz" şeklinde bir yazı görürseniz bu YAPA olduğunuz anlamına gelir. Eğer TurkNet abonesiyseniz “teknik bilgiler” kısmında hem “VAE Offline” yazar, hemde teknik bilgiler sayfasının en altından profil seçme aktif olur. (Ornegin : oyun, hızlı gibi profiller)

1 Beğeni

Öyleyse aktif altyapılarında değilim fakat neden blog sitelerinde yaşadığım yerin adı var? Aktif altyapıda olup olmamak neye göre belirleniyor belli bir mesafe sınırımı var acaba? Ve aktif altyapıya geçersem bilgilendirilecek miyim?

Evet aktif alyapıya geçirilmeden önce sizi bilgilendiriyorlar.

Tamamdır teşekkür ederim. İyi geceler

1 Beğeni

17 saat sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.