YAPA Altyapısına Geçiş

Selam dostlar, VAE üzerinden hizmet almaktayım fakat geçen keşfettiğim bir blog yazısında santralimin YAPA olduğunu gördüm.

YAPA geçişi için talep mi oluşturmam lazım? Bilgisi olan var mı?

Screen Shot 2021-05-03 at 5.57.33 PM

TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden talep oluşturmanız gerekiyor

Neden geçişler otomatik yapılmıyor bilginiz var mı?

Geçişler otomatik yapılmıyor. TurkNet Online İşlem Merkezi den destek kaydı açın. Vae de sorun mu yaşıyorsunuz ?

Vae’de sorun yaşamıyorum fakat YAPA daha hızlı ve iyidir düşünerek geçmeyi düşünüyorum, hız artışı oluyor mu?

Şuan aldığınız hız nedir?
Modem arayüzünden bilgileri atarmısınız?
Birde ping durumunu da hız testinden bakın kaç ping aldığınızı.
Yapadayım ben şuan yani tek modu kullanıyorum o da oyun modu tek farkı ping testte 5-7 arası çıkıyor o kadar. Yani hız konusunda sorunlarım var tabiki de. Sorunun sebebi en başta turktelekom.

Mbps dışında değerlerim mükemmel:

5 civarı ping alıyorum, hızım ise 70 down 7 up.

Aktif altyapıda daha yüksek download veya upload alma ihtimalim nedir?

Santrale yakınlığına göre değişir yapada alacağın hız vae de saha dolabından alıyorsun TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden sor bilgi verirler yapada ne hız alırsın

1 Beğeni

Teşekkürler, halihazırda destek talebim olduğu için önce onun çözülmesini bekliyorum, biter bitmez soracağım.

Ayrıca birden fazla destek talebi neden açamıyoruz? Bu tür bir öneriyi kime iletebiliriz?

Sanırım o öyle olmuyordur benimki de aynı ama YAPA yok saha dolabı evin önünde benim aboneliğim TurkNet 100 mb 95 tl olanı normalde 85tl 100 mb ama bizden 10 tl fark alıyorlar belki bu daha iyi yoksa HASKÖY bize çok uzak ben KEÇİÖREN BAĞLARBAŞINDAYIM aktepe sınırı HASKÖY ALTINDAĞ diye geçer

@Ensrl Dediği gibi saha dolabından hızı almıyorsun yapadayken. Santral ile arandaki mesafe etkiliyor.
Santrale uzaksan eğer hiç geçme derim yani santrale uzaklık derken 350 metreden fazla ise santrale olan uzaklık o değeri alamazsın. Önce santrale olan uzaklığını sor dediğim mesafe ve üzeriyse hiç yapa olayını karıştırma derim.

Netspeed santral uzaklığı için 169 metre diyor.

Vae uzaklığı olabilir o TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden uzaklık bilgisi almadan geçiş yapmayın bence

Saha dolabı uzaklığı o

Santrale gereğinden fazla Uzak olduğunuz için otomatik yapa geçiniz yapılmamıştır. Mesafe yakın ise otomatik yapılıyor zaten.

Mesela sizin gibi benimde bağlı olduğum santral de yapa var ama 2.1km uzaklığımda santral.

O yüzden otomatik geçiş yapmıyor, yapmasını da istemem zaten bu mesafeden…

Dediğim gibi açık destek bildirimim kapandığı anda soracağım, hazırda bekliyor yazım : )

peki sen erenköydemi oturuyorsun benim gönderdiğim resimlere bak ben başka ilçenin mahallesindeyim ama HASKÖY 15 denen yer altındağ ilçesi saha dolabı da evin önünde teknik olarak YAPA geçsem bana kilometrelerce uzak olacak sanırım bir incele

Mevcut destek kaydı üzerinden sorabilirsiniz sıkıntı olmaz

Diğer sorunum yeterince karışık konu bir de bunu eklersem kafalar iyice uçar :))

Yapaya tahmini mesafeyi şöyle çözebilirsiniz tt bölge müdürlüğüne ne kadar uzaksınız