YAPA Altyapı Bilgisi

Merhabalar, şu anda kullandığım internet hizmetimden ve hat değerlerimden çok memnunum. Ancak YAPA’da olmadığım için upload limitine takılıyorum. Blog sayfanızda gördüğüm kadarıyla bulunduğum ÜMRANİYE santralinde YAPA çalışması görünüyor ama ben yararlanamıyorum. Acaba mesafe olarak mı uygun değil yoksa henüz çalışmalarınız tamamlanmadı mı? Çalışmalarla ilgili bir tarih bilgisi var mı? İyi çalışmalar dilerim.

Eğer size santralinizde YAPA olduğu halde verilmiyorsa bir ya da birden fazla nedeni olabilir. YAPA altyapısı santralin yakınlarında olan insanlara verilir, bu sayede daha iyi performans almaları hedeflenir. Eğer uzaksanız alamazsınız. Evinize santralden itibaren bakır altyapı gelmiyorsa alamazsınız. Bunlar dışında isterseniz santral altınızda olsun, port yoksa yine alamazsınız. Ama TurkNet bu konuda çalışmalarını genişletiyor. YAPA ile alakalı bir gelişme olursa zaten bilgilendirilirsiniz.

1 Beğeni

Yanıtınız için teşekkür ederim. Binada fiber kutusu var ve eve telefon kablosuyla internet hizmeti alıyorum. Sanırım bu yüzden.

Son yazdığım şey yüzünden o zaman. Yapacak bir şey yok şu an 8mbps upload da yeter bence.

Keşke 8 olarak kalsa yeter ama sağlayıcılar sizin vizyonunuzla yaklaşmıyor. :slight_smile:

1 Beğeni