YAPA (Aktif Altyapı) hakkında bilgi almak istiyorum

Arkadaşlar merhaba öncelikle ekteki görüntüler Alavardı, Aşkan, Necip Fazıl Mahalleri’nden alınmıştır(Konya-Meram). Şimdi konumuz TurkNet-YAPA konusudur. Sarı halkayla belirtilen yer Alavardı-112 santralidir. Yeşil alanlar aktif altyapının bulunduğu, kırmızı alanlarda aktif altyapının bulunmadığı alanları kapsamaktadır.
Sorun tam olarak burada başlıyor, ekte gördüğünüz gibi santrale yakın olan bazı yerlerde YAPA bulunmazken, bulunmayan alandan daha uzakta YAPA bulunmaktadır. Örneğin benim evim santrale 750 Metre uzaklıkta yapa yok arkadaşımın evi 950 metrede ve YAPA var şimdi bunun mantığı ne ben anlamıyorum. Lütfen açıklayıcı bir şekilde anlatma şansınız var mı? Çok efsanee bir şekilde saçma böyle olması
Hani diyeceksiniz siz alsanız sonra YAPA’ ya geçirirler diye yalan dostlar tüm siteleri, tüm apartmanları(TÜM DAİRELER DAHİL) hem sistemden hem de ziyaretlerde bulunarak sorguladım. Yani böyle bir şey söz konusu değil ki apartmanımda TurkNet kullanan var ama YAPA’ da değil. Ama dediğim gibi daha uzakta bulunan arkadaşım bağlı.
TurkNet Müşteri hizmetlerine soruyorum YİNE robot bir şekilde bu konuda bilgimiz yok diyor tamam doğrudur haklısın yoktur ama aktar talep oluştur ne biliyim kaç kez farklı mail adreslerinden mail attım bir kez olsun geri dönmeye yeltenmediler.

IMG_20201013_123402

Tam olarak ne öğrenmek istiyorsunuz? Siz yapa ya geçmek mi istiyorsunuz? Mail ile nasıl iletişim kurdunuz? Mail teknik destek personeli veya uzmanına mı ait? Yapa kullanan abone eski abone mi?

Apartmanımdaki kişide diğer kişide eski üye biz daha yakın olmamıza rağmen YAPAda değiliz yani ben şu an abone değilim YAPAya alınacaksak abone olacağım ve tüm apartmanımını ikna da ederim ama herhangi bir bilgi verilmiyor yok deniliyor ben de bunun mantığını anlayamıyorum bizden daha uzakta olan kişiler YAPA sisteminde kullanım sağlıyorlar

TurkNet sitesi üzerinde altyapı sorgusu yaptınız mı? Yaptınız ise ekran görüntüsünü paylaşır mısınız mümkünse

1 Beğeni

Normalde 71 mbps destekliyor ama 50 ye sabitleneceği için 50 gözüküyor. Yani bana dowland kısmında 50 yeter ama yükleme kısmında YAPA ya ihtiyaç duyacağım için zorluyorum

Bu ekran görüntüsüne göre vae hizmeti başlatılacak. Eğer santralde yapa portu varsa ve mesafeniz uygun ise abonelik sonrası yapa geçişi olabilir.