Yalın internet bağlantı hızına etki eder mi?

Merhaba, benim bir sorum olacaktı. 35 mb paketinden yararlanıyorum. Snr ve hız değerlerim ekteki gibidir. Şimdi benim merak ettiğim yalın telefonsuz paketine geçersem bu snr değerlerinde bir iyileşme olur mu?

1 Beğeni

Hayır bir etkisi olmaz. Max hızınızın yükselmesini istiyorsanız iç tesisat kontrolü yapabilirsiniz. Hat zayıflaması biraz fazla gibi duruyor.

Hocam ben iç tesisatımı değiştirdim. Hat zayıflaması aşırı fazla. Örneğin max 30mbps geliyorsa kullanılabilen 24mbps yazıyor. Port kaynaklı olma ihtimali var mı? 6-7 Mbps oynaması normal mi?

Snr ye bağlı bişey dostlar 16 20 30 lar olması gerekir ki 35 tam alasın

İç tesisat yeni, cat6 kabloyu direkt modeme bağladım zaten. Yalnız santral eve 700/800m mesafede uzak kaldığı için sanırım bu şekilde oluyor. Arada güçlendirici bir cihazda bulunmuyor. Eski telekomun altyapısı. Ben diyim 30 sen de 50 senelik kablolardır. Dedem ptt’de çalışırdı bu direkleri dikip telefon kablolarını bağlarlarmış. Belki o zamanlardan… Üç senedir TurkNet kullanıyorum. Bu yaza kadar çok çektim bu internet hattından. Hep kopma oluyordu anca sabitlendi. (Senede bir kere TurkNet ile yazışırız) Arada gider gelir. Bazen 24mb olur bazen 20 ama beni fazla etkilemiyor. Bunada şükür diyorum :slight_smile: dediğim gibi snr değerlerinde iyileşme olsaydı yalına geçecektim ama şimdi vazgeçtim murphy kanunları yüzünden. Çalışan şeyi kurcalamayacaksın :slight_smile:

Teşekkürler hocam değerli cevabın için :slight_smile:

He bu arada buradan TurkNet’e sesleniyorum şu Kocaeli/Kandıra bölgesine bi yatırım yapın yahu! :grin:

1 Beğeni

Akım aşağı zayıflama burada ki görselde