Xbox - Teredo IP Adresi Alınamıyor - NAT Hatası - Port Açma

Selamlar @A.OZGUR hocam, öncelikle teknik testlere girdiğimize sevindim :slight_smile: PPPoE bağlantısını kuran dsl cihazım ile xbox arasında başka bir cihaz bulunmuyor, doğrudan bağlı. Kablosuz ve kablolu bağlantı şeklinde testler yapmıştım.

Yeni kurduğum network setup’ı ile bugün mesaiden sonra bahsettiğiniz yöntemle tekrar bir test gerçekleştireyim, ardından sonuçları burada paylaşıyor olacağım.

Teşekkürler.

Bir ekleme yapayım modem üzerinden ipv6 yı kapatıp deneme yapmadıysanız ilk olarak ipv6 yı kapatıp deneme yapmanızı öneririm.

@A.OZGUR hocam selam tekrar, ilk gönderimde kaynak olarak verdiğim microsoft sitesinde ipv6 kapalı konumda olması gerekiyor dediği için zaten kontrol etmiştim modemde kapalıydı, dün kurduğumda da kapalı bıraktım. Teşekkürler. Birkaç saate testleri yapıp dönüş sağlayacağım.

Selamlar @A.OZGUR hocam,

Bir süredir farklı testler gerçekleştirdim.
Bu süreçte güzel haber şu ki kısmen de olsa “Xbox Live” servislerine erişim sağladım. Çoğu zaman görmüyor ama 3-4 denememden birinde bağlantı yapabiliyorum, bazı oyunlara hiç giremedim.

Bu süreçte arkadaşın xbox’ını getirdim, kendi cihazımda bir sorun olmadığını da tespit edebilmek adına o cihaz da benzer tepkiler gösterdi, hatta artık bu iş çok bunalttığından aldım xbox’ımı arkadaşa gittim onun evinde böyle bir sorun yaşamadık iki cihazda da, her zaman açık ve erişilebilir oldu (SO fiber).

Ancak port kontrollerimin sonucu şu şekilde çıkıyor hep (listenerlar açık):

Daha sonra konu dışı olucak biraz ama gürültü marjıma baktım:

Bir sonraki konu olarak varsa ben de dslam kilidinin açılmasını talep edecektim ancak gerek olmayabilir gibi, yorumunuz olursa alabilirim :slightly_smiling_face: , modemde +3db yaptıktan sonra şöyle oldu, max hız 55’lerde geziyor dwn için, 14-15 upl:

Özetle konu dışı kısmı atlar isek stabil olarak portlara erişebildiğim söylenemez. Konu ile ilgili network ekiplerinin yapabileceği bir şey varsa gerçekten çok memnun kalırım, onun dışında konuyu birkaç gün kapatmayarak durumu takip etmek isterim.

Teşekkürler.

Port yönlendirme başarısız sanırım. Alttaki görselde wan arayüzü seçeneklerinde başka hangi seçenekler mevcut

Destek talebinde belirtilen tavsiye doğrultusunda modemimi değiştirdim, o görsel eski modemden, şimdi keenetic extra dsl kullanıyorum. Eski modemde iptv/atm gibi seçenekler mevcuttu ancak bağlantı ptm üzerinde gözüküyordu ama şöyle ki o da saçmalıyor olabilir düşüncesiyle ordaki tüm seçenekleri de denemiştim :sweat_smile:

Şimdi yeni modemde DMZ belirlemiştim dün, işe yaramamıştı, bugün DMZ yi kaldırıp testleri upnp ile yaptım. Çünkü arayüzde portları upnp tablosunda aktif görmeye başlamıştım. Yine de manuel yönlendirmeyi tekrar test edebilirim dene derseniz.

Upnp yönlendirmeleri görüyor olmanız yeterli.

Emeği geçen herkese teşekkürler. Şuana kadar bir sorun ile karşılaşmadık. Umarım sonrasında da bir problem yaşamayız. İyi çalışmalar dilerim.

Bu konu, son yanıttan 60 dakika sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.