Wifide hız ve ping sorunu

bilgisayarda hızım sabit hiç kopma olmuyor snr wifiyi etkiler mi?

Erdem Beyin dediklerine ek olarak modemi fabrika ayarlarına çevirip kullanın birinci kanala geçerek. Bir ara ben de garip hız sorunu yaşıyordum. Modemi resetleyince düzeliyordu.

1 Beğeni

modemi daha 1 haftadır kullanıyorum önceki modemlerde zaten haftada 1 dediğinizi yapıyordum ama yinede denerim.

Elbette modemi fabrika ayarlarına döndürebilir. Ancak, WAN İnternet ayarları, Wi-Fi şifre koyma ayarları gibi şeyleri yapmak zorunda kalır. Eğer pek bilgili birisi değilse, zorlanabilir.

1 Beğeni

Sizin henüz hat değerlerinizi görmedim atmanız mümkünmüdür?

Hat güzel kopma olmuyorsa bu değerlerde kullanılabilir sizin sorununuz wifi ile alakalı sanırım 5GHz destekli bir router alabilirsiniz.

fabrika ayarlarına döndürebilirim sorun yok ama önceki yazınızda modemde sorun olabileceğini söylediniz. Bu benim 3. modemim ilk modem hg658 v2 2. modem turktelekomun verdiği beyaz tplink modem ve son olarakta bu omni dsl ve hepsinde aynı sorunu ara ara yaşıyorum.

1 Beğeni

Tp link vr300 kullanıyorum hiç sorun olmadı

benim için wifide en düşük 20 megabit olsun ping çıkmasın yeter 2,4ghz olsa bile bunu sağlayabilmesi lazım yanlış mıyım?

1 Beğeni

Evet doğru ancak etrafta çok fazla kablosuz sinyali var ve çakışıyor olabilir.

1 Beğeni

30 mbt yakın 2.4 hz 33 mbt 5 hz

modemi resetledim tekrar kurulum yaptım. fişten çektim tuşlara bastım içindeki elektriği boşalttım. wifi ayarlarından sadece kanal ayarını dinamiğe aldım. Şuan ki sonuçlar böyle

2 Beğeni

Aynı sorunu yaşamamak için kanalı 1, 6 veya 11. kanala sabitleyin.

3 Beğeni