Wifi sinyal dalgalanması ve değişken internet hızı

Merhaba,
İnternet hızımda ciddi dalgalanmalar yaşıyorum.
Online işlemlerden destek taleplerini oluşturdum fakat net bir yanıt alamıyorum ve sorunum çözülmedi.
Problemin hatlardan mı yoksa modemden mi kaynaklı olduğunu anlayamıyorum.
Modemim modeli ‘TPLİNK W9970 V1’
Modemimin firmware güncellemesini yaptım fakat değişen bir şey olmadı.
Ekte modemin bilgilerini paylaşıyorum , bu sorunu modemi değiştirerek çözebilir miyim yoksa altyapı kaynaklı bi problem mi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Aksi taktirde maalesef başka bir servis sağlayıcısına geçmeyi düşünüyorum.

!

inanılmaz derecede zayıflama mevcut U 102 , D 25 dB hattınızı kontrol ettirin.

Bu problem modemden mi kaynaklanır yoksa altyapıdan mı?

Zayıflama genellikle altyapı kaynaklıdır.Ankastreden dairenize kadar olan kabloyu kontrol ettirin gerekirse CAT6 kablo ile eksiz bir şekilde yeniden çektirmenizi öneririm.

1 Beğeni

Merhaba, teknik destek bölümünden bize Ankastre kutumuzda problem olmadığı söylendi.
Kablo kontrolü ve CAT6 kablo yeniden çektirme işlemi için kimi çağırmamız gerekiyor? Elektrikçi ile bu sorunu çözebilir miyiz? Yoksa kimi çağırmamız gerekiyor?

TurkNet Saha Ekibi 'nden iç hattın kontrolü için yardım istedikten sonra gerekirse elektrikçi ile CAT6 kablo çektirebilirsiniz.

Snr değeri sınırın altında olduğu için kopma ve hız düşümü yaşamanız normal. Destek kaydında yerinde destek isteyebilirsiniz. İç tesisatınız kontrol edilir, sorun varsa metre başına 4.5TL gibi bir ücret alınarak kablo değiştirilir. Alternatif olarak elektrikçi den de yardım alabilirsiniz.

Mahallenizde bulunan bir elektrikçiden destek alabilirsiniz… ölçümü yapıp yeni kablo çekme işlemini elektrikçi yapabilir.